1. 1.
  tek kelime ile şerefsiz ve dinsiz bir grup çeçenin gerçekleştirdiği terörist eylemdir. sakın onlar da bizim gibi müslüman diye çeçenleri savunmasın kimse. ben öyle müslümanların suratına tükürürüm sadece.

  hangi kitapta yazar çoluk çocuğu öldürmek. eğer sana zulmediliyorsa allah'tan yardım isteyeceksin. yoksa yirmi otuz bin direnişçi ile cihat yapılmaz.
  4 -1 ... cemilflower
 2. 2.
  terorist bir eylemdir.

  sen eğer çeçenlere kahraman dersen, birileri de gelir pkklılara kahraman der.

  sebebi ne olursa olsun okul basıp yüzlerce çocuk rehine almak teroristliktir.
  5 -1 ... maxim tsigalko
 3. 3.
  çeçence konuşamayan çeçenlerin(!) gerçekleştirdiği eylemdir. bu olay tanıkların ifadelerine dayanmaktadır. rusya'nın olayı karartma politikası başarılı olmuş, ülkem gerizekalılarının bir kısmının çeçenlere terörist demesine yol açmıştır.
  2 -1 ... kara gomlekli
 4. 4.
  2004 yılında gerçekleşip sözlükte ilk kez 2009 yılının onuncu ayında gündeme gelen hadise.
  ... darksaga
 5. 5.
  insanların hakkına zerre saygısı olmayan teröristlerce gerçekleştirilmiş baskındır. aynısını pkk yapınca orospu çocuğu, çeçen teröristler yapınca haklı mücadele. bu ikiyüzlülüğü başka zamana saklayın, her ikisi de teröristtir. nefret edilesi canlılardır.
  2 ... what dreams never come
 6. 6.
  (bkz: dubrovka tiyatrosu)
  1 ... orjinal gullanici
 7. 7.
  ölümlerin büyük bölümüne rus spetsnaz'ın yüz karaları alpha timinin keresteliği sebep olmuştur. helikopter okulun spor salonunun çatısına inmeye çalışırken, tavan çökmüş ve ilk rezalet orada yaşanmıştı. ardından teröristler spor salonuna topladıkları rehineleri tehdit etmek amacıyla basketbol potalarına bile yerleştirdiği patlayıcıları havaya uçurmuştur, osetya'da silah sesleri saatlerce sürmüş, en son kalan bir çeçen yanılmıyorsam 2 saat kadar oyalamıştır koca timi. evet bu rus özel birlikleri tek bir adamı 2 saat boyunca ele geçiremeyecek kadar da beceriksizdir. benzer görüntüler 2002 moskova tiyatro baskınında da yaşanmıştı. zaten tim okula daldıktan sonra ortalık tam anlamıyla panayır alanına dönmüş, "çocuğumu kurtaracağım" diyen eline silahı alıp gelmiştir, tabancayla okulun dışından içeriye takır takır bir şarjör boşaltan bir adam hatırlıyorum misal, bu kadar da disiplinden kopuk bir ortamdı. üstüne daha çok şey yazılırdı da bir çırpıda böyle hatırlıyorum olayları, yanlışım varsa düzeltin.
  1 ... pulemjot kalashnikova
 8. 8.
  Çeçenleri uluslararası kamuoyu önünde suçlu konuma düşürmek amacıyla gerçekleştirilen baskındır. Rusya bu komplo ile ancak kendini batırmıştır. Çocuk hayatlarına hiç değer vermediğini soğukkanlılıkla dünyaya gösteren Rusya, aynı taktiği Kursk denizaltısında ölüme terkedilen kendi askerleri için de uygulamıştır.
  2 -1 ... hurrem
 9. 9.
  Teröristin tanımını bilmeyen gerizekâlıların çeçenlere terörist demesine sebebiyet veren eylemdir. ortada çeçenlerin elinden alınmış topraklar vardır, alınan bu toprakları tekrar geri almak için canını feda etmekten kaçınmayan çeçenler vardır. merak ediyorum kaçınızın annesi, babası gözü önünde öldürüldü? Kaçınızın kız kardeşi rus pezevenklere pazarlandı.Şimdi birileri çıkıp aynısı kürtlere de yapılıyor diyecektir, şimdiden cevabımın bsg olacağını bilmesini isterim. Eylemi düzenleyen insanları amacı rusya'nın çeçenlere yaptığu zülmu tüm dünya kamuoyuna duyurmaktı. O dönemin Çeçenistan devlet başkanı verdiği bir röportajda:
  "Baskini mücahidler yapti. Fakat katliami Ruslar gerçeklestirdi. Mücahidler ellerinde imkân olmasina ragmen 1 sivili bile öldürmedi. beslan baskınında rehinelere yönelik Shamel gibi tehlikeli silahlari kullananlarin Rus özel timleri oldugunu, olaya sahidlik eden herkes söylüyor. Biz bagimsiz bir komisyon tarafindan Beslan katliaminin arastirilmasini istedigimizi defalarca dile getirdik. Fakat Putin buna karsi çikiyor. Çünkü katliamin failleri onlar."

  orada katliamı yapan ruslardır. Basayev önderliğindeki rusyanın anasını ağlatan eylemler düzenleyen, en aktif yıllarını yaşayan mücahidleri dünya basınında terörist ilân etmek için oradaki osetlerin ölmesi Rusya'nın kafkaslar üzerindeki plânları için şarttı. Bu şartı da medya desteğini arkasına alarak çok iyi bir şekilde gerçekleştirdiler. Çeçen komutanlardan basayev tüm islâm alemi tarafından desteklenen, rus kuvvetleri hakkında müthiş bilgisi olan ve o dönemde düzenlediği eylemler ile adından çok söz ettiren, rus hükümetinin rahatsız olduğu bir komutandı. onu çocuk katili, sivilleri öldüren birisi olarak lanse etmek ona yapılabilecek en büyük saldırı idi. O baskında tek hatası, rusların çocuklara mermi sıkabileceğini tahmin edememek olmuştur. işin en komik yanı ise Çeçenler ile ülkemizde yaşayan teröristleri bir tutmak. araştırmadan etmeden, cahil cahil:" onlar terörist değilse bunlarda terösist değildir." mantığı ile yaşayan insanlarımız var. Ve iddia ediyorum ki, bu baskın herhangi bir emperyalist ülke topraklarında yaşanmış olsa, meselâ amerika'da yaşanmış olsa herkes çeçenleri kahraman ilân ederdi.

  Ne diyelim, yazık.
  8 -7 ... sizofren hamsi
 10. 9.
  masum sivillere yönelik yapılan her türlü silahlı eylem terör eylemidir, kuzet osetya da ki okul baskını da terör eyleminin tillahıdır, kelime oyunlarıyla bu vahşet baside indirgenemez. olan zavallı yavrucaklara olmuştur, yazıktır.
  ... forevergreencrocodiles