bugün

tek kelime ile şerefsiz ve dinsiz bir grup çeçenin gerçekleştirdiği terörist eylemdir. sakın onlar da bizim gibi müslüman diye çeçenleri savunmasın kimse. ben öyle müslümanların suratına tükürürüm sadece.

hangi kitapta yazar çoluk çocuğu öldürmek. eğer sana zulmediliyorsa allah'tan yardım isteyeceksin. yoksa yirmi otuz bin direnişçi ile cihat yapılmaz.
terorist bir eylemdir.

sen eğer çeçenlere kahraman dersen, birileri de gelir pkklılara kahraman der.

sebebi ne olursa olsun okul basıp yüzlerce çocuk rehine almak teroristliktir.
çeçence konuşamayan çeçenlerin(!) gerçekleştirdiği eylemdir. bu olay tanıkların ifadelerine dayanmaktadır. rusya'nın olayı karartma politikası başarılı olmuş, ülkem gerizekalılarının bir kısmının çeçenlere terörist demesine yol açmıştır.
2004 yılında gerçekleşip sözlükte ilk kez 2009 yılının onuncu ayında gündeme gelen hadise.
insanların hakkına zerre saygısı olmayan teröristlerce gerçekleştirilmiş baskındır. aynısını pkk yapınca orospu çocuğu, çeçen teröristler yapınca haklı mücadele. bu ikiyüzlülüğü başka zamana saklayın, her ikisi de teröristtir. nefret edilesi canlılardır.
(bkz: dubrovka tiyatrosu)
ölümlerin büyük bölümüne rus spetsnaz'ın yüz karaları alpha timinin keresteliği sebep olmuştur. helikopter okulun spor salonunun çatısına inmeye çalışırken, tavan çökmüş ve ilk rezalet orada yaşanmıştı. ardından teröristler spor salonuna topladıkları rehineleri tehdit etmek amacıyla basketbol potalarına bile yerleştirdiği patlayıcıları havaya uçurmuştur, osetya'da silah sesleri saatlerce sürmüş, en son kalan bir çeçen yanılmıyorsam 2 saat kadar oyalamıştır koca timi. evet bu rus özel birlikleri tek bir adamı 2 saat boyunca ele geçiremeyecek kadar da beceriksizdir. benzer görüntüler 2002 moskova tiyatro baskınında da yaşanmıştı. zaten tim okula daldıktan sonra ortalık tam anlamıyla panayır alanına dönmüş, "çocuğumu kurtaracağım" diyen eline silahı alıp gelmiştir, tabancayla okulun dışından içeriye takır takır bir şarjör boşaltan bir adam hatırlıyorum misal, bu kadar da disiplinden kopuk bir ortamdı. üstüne daha çok şey yazılırdı da bir çırpıda böyle hatırlıyorum olayları, yanlışım varsa düzeltin.
Çeçenleri uluslararası kamuoyu önünde suçlu konuma düşürmek amacıyla gerçekleştirilen baskındır. Rusya bu komplo ile ancak kendini batırmıştır. Çocuk hayatlarına hiç değer vermediğini soğukkanlılıkla dünyaya gösteren Rusya, aynı taktiği Kursk denizaltısında ölüme terkedilen kendi askerleri için de uygulamıştır.
masum sivillere yönelik yapılan her türlü silahlı eylem terör eylemidir, kuzet osetya da ki okul baskını da terör eyleminin tillahıdır, kelime oyunlarıyla bu vahşet baside indirgenemez. olan zavallı yavrucaklara olmuştur, yazıktır.
Çeçen direnişini anlamadan, dünyanın bize izlettiği şekilde hiçbir şekilde araştırmadan konuşmamak gerekir. rusyanın olayları manipüle ettiği apacıktır. baskının olduğu gün tarafsız gazetecilerin neden rusya tarafından bölgeye girmeden içeri alındıkları çok kafa karıştırıcı.
http://youtu.be/v5aQqI8m9JE
hatırladıkça suriye'nin seçimle görevini yürüten meşru devlet başkanı sayın besar esad' a hayır duası etmeme sebep olan terörist saldırıdır.

sayın esad bunun faili olan malum mezhep mensubu çeçenleri varile boğuyor ve ben mutlu oluyorum.
cska moskovalı rus milli futbolcu alan dzagoev'in yara almadan kurtulduğu terörist eylemi.