bugün

yazar burada birseyi ispatlamaya calismis herhalde.
gunumuzde iki tarafta da yalanci olmayan sahidi parmakla sayacaginiz icin kiyasa gerek olmayan kiyastir.
Saçmalığın daniskasıdır. kadın erkeğin kaburgasından oluştu da dersiniz artık.
şeriatta olan durumdur. bi de mürted olan kadınları öldürmüyorlarmış. lutfettiniz.
kadını el üstünde tutan (!) islam dininin inceliklerinden biridir.
islam hukukunda yer alan ve yüzyıllarca uygulanan maalesef acı ama doğru olan gerçek.

burdan saydırmakla da değişmeyeceği de kesin,
yok yeaa diyenler için açın okuyun sadece kapağını gördüğünüz kitabınızı biraz..
yanlış bilmiyosam medeni kanun öncesi mahkemelerdeki şahitlik formülü.
Arastırılması gereken konudur.
kadin tek oldugunda erkege gore daha cok baski altina alinabilir, korkutabilir oldugu dusunulerek 2 kadinin birbirine destek olacagi goz onune alinarak, yuce Allah in verdigi sorgusuz sualsiz mukemmel hukumlerden yalnizca bir tanesi.
Şöyle ki bir erkek bir kadın tarafından taciz ediliyorum tecavüze uğradım derse çok fazla ciddiye alınmaz eski zamanlarda bilakis, birde bunun tam tersini düşünelim yani kadının iftira edebilecek boyutunu, bu nedenle iki şahit deniliyor elbette bence.
kadınlar kusura bakmasınlar ama doğrusu budur. kadınlara pek güvenilmezdi eskiden şimdi de güvenilmemesi gerekir.
kadından kasıt bacı gibiyse doğrudur efendim.
Yukarıdaki yobaz geri kafalı orospu çocukları Kadınla erkek birbirinden farklıdır. Kadına güvenilmez falan Demiş. Bende bunu diyenlere "hasiktir yarram" diyorum. Müslüman erkeklerden ne beklenir zaten amk. Hepsi islam'ı yanlış anlayıp yorumluyorlar. Kuran o zamana göre yazılmış. Ya siz tutup nasıl o zamanla 21.yüzyılı karşılaştırıyorsunuz ? Merak ediyorum doğrusu huur çocuklarına bak ya. Böyle Başlıklar görünce tepem atıyor amk.
ffm'yi destekler nitelikte bir açıklamadır.
sevgi, huzur, barış, hoşgörü, akıl ve mantık dininin bir adet kuralı.
Duygusal varlıklar olan kadınlara cok değer veren dinimizdeki güzel bir örnek.
Dinimizde Şahitlik cok önemli konularda söz konusu olur.
Biri icin zina yaptı diye düşünülüyorsa, hırsızlıktan söz ediliyorsa, cesitli davalarda ihtiyaç duyuluyorsa sahitlik konusu gündeme gelir.
Mu’min Kişi emin olan ayni zamanda kendisinden de emin olunan kişidir.
Dolayısıyla bir muslumanin yalan söylemesi Asla düşünülemez ki, yalan yere sahitlik başlı başına büyük gunahtir.
Kadınlar yapı itibarıyla duygularıyla hareket eden varlıklar oldukları icin, bazı kararlarda hataya düşme olasılıkları erkeklere oranla daha yüksek olabilir.
Kadının her açıdan hataya düşmesini engellemek ve vebal altına girmesinin önüne geçmek icin 2 kadının şahitliğine başvurmak önemli bir inceliktir.
o değil de asıl kıyamet şeriatın miras hukukunda:kadına 1 mal,erkeğe 2.akepeye oy atan kadınlara duyurulur.2019 son şansınız.akıllı olun.
Cehennem ehlinin Çoğunluğunun kadınlar olduğu, kadınların şeytanın ağı olduğu, şeytanın kadın suretinde göründüğü gibi kabuller islamda vardır.

1 erkeğin şahitliğinin 2 kadına eşit olması, kadındaki akıl ve din noksanlığına dayandırılır hz muhammed'in kendisi tarafından. yani bunu 'kadınlar duygusalmış, yok bilmem neymiş' gibi saçmalıklarla dolandırmak gereksiz.

Ashab-ı Kiramdan Ebû Said el-Hudri anlatıyor. Bir Ramazan veya Kurban Bayramıydı. Resul-i Ekrem Efendimiz bayram namazlarını kıldığımız namazgaha geldi. Bir tarafta kadınlar da bulunuyordu. Onların yanından geçti ve şu hitapta bulundu:

"Ey kadınlar, sadaka veriniz istiğfarı çok yapınız. Çünkü bana cehennemlikler gösterildi, çoğu sizler idiniz."

Bunun üzerine o kadınlar: "Ya Resulallah, bizler ne yaptık da cehennemliklerin çoğu bizden olmuş" diye sordular.

Resulullah (a.s.m.) şöyle cevap verdi: "Çünkü sizler ötekine berikine çokça lanet eder, kocalarınıza karşı nankörlükte bulunursunuz. Ne gariptir ki, kendine hakim akıllı ve dinine bağlı bir kimsenin aklını, sizin kadar eksik dinli hiçbir kimsenin çelebildiğini görmedim."

Kadınlar tekrar sordular: "Aklımızın ve dinimizin noksanlığı nedir, Ya Resulullah?"

Resulullah (a.s.m.) "Kadının şahitliği erkeğin şahitliğinin yarısı değil midir?" diye sordu.

Kadınlar "Evet" cevabını verdiler. Resul-i Ekrem Efendimiz izah etti ve tekrar sordu:

"işte bu aklın eksikliğinden hayız gördüğü zaman [günlerce bekler> namaz kılmaz, Ramazan`da bir müddet oruç tutmaz değil mi?"

Kadınlar, "Evet" dediler.

(Hadis için bk. Buhârî, Hayz 6, Zekat 44, iman 21, Küsûf 9, Nikah 88; Müslim, Küsûf 17, (907), iman 132, (79); Nesâî, Küsuf 17, (3, 147); Muvatta, Küsuf 2, (1, 187)

Kadını “şeytan ağı” olarak tarif eden hadis: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.” (bk. Elmalılı, Hak Dini, s. 1471; Keşfü'l-hafa, no: 2802)
eşitliği adalet sanan cahillerin bilmeden konuştuğu konu.

islam burada diğer emirlerde olduğu gibi kadını korumuştur.
Şimdi de bu ayeti mi sorguluyoruz napiyoruz? Çünkü daha önce hiç sorgulanmadı, cevabı verilmedi tabi.

Farklı bir noktadan yaklaşalım o zaman meseleye, içimdeki kadınlara karşı olan soğukluğu da kullanarak.
Son zamanlarda babalarına ufacık bir mesele yüzünden kızıp taciz, tecavüz, darp iftirası atan kızlar o kadar arttı ki tahmin bile edemezsiniz.
Ufacık bir tartışma yüzünden adama beni taciz ediyor diye iftira atıyor kız. Polis mahkeme savci, pedagog eşliğinde ifadede ortaya çıkıyor bazen gerçek.
Bazen sonradan kız itiraf ediyor, bazen de anne ve diğer kız kardeş müdahale ediyor olaya su şeytan kız meselesinde olduğu gibi.

insan Allah'ın bir bildiği vardır demekten alamıyor kendini.
Ki geçen izlediğim bir haberde iki kız kardeşin babaları kredi kartını vermediği için el ele verip babam bizi taciz ediyor diye polise gittiğini, pedagogun dikkati sayesinde gerçeğin ortaya çıktığını gördüm ya.
Ne diyeyim daha.

Bir anlık öfkeyle kendi öz babasına bunu yapan kadınlar var.
Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum