bugün

Aşı pasaportundan ötürü sadece aşı yaptırmayanlara uygulanması gereken kapanma.
Bu saatten sonra bizim millet kapanma mapanma sallamaz gibime geliyor. Yasak bile gelse artık insanlar ipini koparmış gibi gezer dışarıda.
muhtemel olmayan durum. herkes seçimini yaptı. ya aşı yaptırıp eski hayata dönüş, ya da aşı yaptırmayıp kısıtlamalarla bir süre daha uğraşmak. bundan böyle toptan önlemlerin hayatımızda yeri yok. her koyun kendi bacağından asılacak. yine de çok arzulayan hemen şimdi kendini kapatabilir.
Elzemdir. Hem koronavirüs yayılımını önler, hem de sadece aşısızlara uygulanırsa insanları aşıya teşvik eder. Tabi ki muaf tutulmak için en az 2 doz ve 2. dozun üzerinden de 14 gün geçmesi şartıyla. Yok öyle 1 doz dandik sinovac aşısı olup kısıtlamalardan muaf tutulmak.
daha fazla tam kapanma yapamayız. özellikle eğitim gibi alanlarda felaketi getirir artık kapanma.

çocuğun 3. sınıfta ama okuma bilmiyor..
evladın tıp bitiriyor ama doktorluktan bi haber..

biz toplum olarak online eğitimi beceremiyoruz (diğerleri ne kadar beceriyor o da tam belli değil) ve bunu kabul etmek zorundayız.
ekonomi alanında durum zaten ortada. insanlar kepenk kapatır artık..
bence önlemler daha da alınarak ve daha sosyal mesafeli bir şekilde eğitim yapılsa iyi olur. çocuklar okullarından geri kaldılar. sanki eve kapanılınca korona bitecek. bitse bile yeniden vaka artışları gözlemlenebilir. ve hani korona için tek çözüm aşı olmaktı. ha kuzularım. Umarım şu anki kısıtlamasızlik devem etsin bence. Evde de çocuklar sıkılabilir. okullarda sosyalleşirler hiç değilse. özellikle de 1. sınıflar için okul elzem diye düşünüyorum.
Bu saatten sonra kapanma olmaz şahlanan ekonomi kaldırmaz.
Arkadaşlar ben tekrar issiz kalmayı kaldiramam gerçekten.
Sacma sapır seyler söylemeyin.
(img:#2186457)
Mesai saatlerini gevşetsinler güzeldi o baya.