bugün

https://www.haberturk.com...zam-geldi-2820641-ekonomi

lan buzdolabı aldık ülke büyük gözüksün diye. elektriğe niye zam yaptınız?

çekiyorum fişini o zaman.
yüzde 5.75 olan zamdır.
enerjiyi, yurt dışından dolarla ithal edilen doğalgaz ile ürettiğimiz için devamı gelecek olan zamdır.

kısacası ülke olarak tl kazanıp alışverişte dolar harcıyoruz...
evimizi bu şekilde geçindirmek zorunda olduğumuzu düşündüğümüzde, doların önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

(bkz: dolar kuru benim için hiç önemli değil)
Yılbaşında da doğalgaza gelir. Ahanda buraya yazdım.
hamdolsun.
bence tüm zam farkları akape'ye oy verenlerden alınmalı.

onların yüzünden bu haller sonuçta.
1+1 evi yalnızca saat 5'ten sonra o da sürekli olmamak üzere kullandığım halde yalnızca buzdolabı TV ve bir odanın 3 5 saatlik ışığı ile ilk zamanlar 50 60 arası gelen faturamın 1 yıl sonra 70 80 lerde vuku bulduğu belli ki bu zamlardan sonra küçücük eve 100 türk liralarına varacak faturalar ödetecek zamdır.
Başkanlık sistemi gelince uçmamızın sonucu olan zam.
Tasarruflu olmamız içindir,yanlış anlamayın .
zam değil lan o zamcık.
Ocakta da bir tane var haberiniz olsun.
100 tl gelen faturada yapılan 5,55 zammın abartılması durumudur. amk yerinde sigaraya ayda 1000 tl içkiye 2 bin tl para verirsiniz yapılan 6 tl lik zam için yaygara yaparsınız. gerçekten çok yazık...
Sanırım doğalgaz peteklerine sürtünmekten öte şeyler olacak bu kış.
ben elektriğe hiç bakmıyorum, o tarafla hiç ilgilenmiyorum.
Başka bir açıdan üretimi etkileyen önemli bir girdinin zamlanması, firmaların diğer ülkelerdeki rakipleri ile mücadelesini de olumsuz etkileyecektir.
2020-2021 kış mevsiminin odun sobası ile geçeceğinin ilk belirtisidir. elektriğe böyle geldiyse doğal gazı köklerler...
Allah'tan gaz bulduyduk yoksa yanmıştık.
Özel şirketlerin de kimilerinin de kasada parası kalmadı.
Yüklen millete.
Ülkemiz ekonomisinin ne kadar iyi olduğunun bir diğer göstergesi de budur.
--spoiler--

100 tl gelen faturada yapılan 5,55 zammın abartılması durumudur. amk yerinde sigaraya ayda 1000 tl içkiye 2 bin tl para verirsiniz yapılan 6 tl lik zam için yaygara yaparsınız. gerçekten çok yazık...

--spoiler--

Bir insanın sigaraya ayda 1000 lira vermesi için 20 tl lik(en pahalı sigara 18.5 bu arada yuvarlayalım.) sigaradan günde ortalama 2 paket içmesi lazım.

Deli misiniz oğlum siz...