bugün

rusya da 68 ruble ile ne alınıyor onu söyle bana ahbab, hadi bekliyorum.
ekonomik yaptirim karsisinda eriyip giden bir ulkenin basindaki isim degildir.
abd tarafindan boykot yiyince ekonomik krizden gotu basi ayri oynayan bir ulkenin de basinda degildir.
cin'den 2-3 milyar dolar kredi alacagi icin medyada allanip pullanan devletin de basinda degildir.
abd tarafindan uygulanan yaptirimlarin birinci muhatabi cin ve rusya'dir. ama gel gor ki cin ve rusya gibi devletlerin bundan pek etkilendigi soylenemez.
peki biz niye sudan cikmis balik gibi kaldik ortada? iste asil bunun sebebini arastirip cozum urettigimiz gun rusya gibi bir devlet oluruz.
Rusya'da asgari ücret 141 dolar ve herifler halen yaşıyor, yaşamakla kalmıyor askeri harcamalarını gerçekleştirebiliyorlar, bununla da kalmıyorlar halklarını besleyebiliyorlar. domatesi (bile) dışarıdan almalarına rağmen.

biz toprağımızı, alın terimizi ve akıl terimizi dolar karşısında güçlendireceğiz. tl'nin güçlenmesi bir şey ifade etmiyor. sahte bir ekonomiyle, bir sürü domalmalar eşliğinde aldı verdilerle ülkeyi bugünlere getirdik, yeter. gerçek ekonomi için dünya yansa yaşayabilecek konuma gelmek, konumda olmak zorundayız.

şimdi autocad değil, idecad vakti kısaca arkadaşlar. ahahaasfsd.
beğendiğim espridir. işte böyle ironiler sözlüğü güzelleştirecek.

herkes bir tane gömmüş eleman ölmesin diye uğraştım ama yok. vurun iyice hak etmiş *
güncel Önemli Başlıklar