bugün

ajdar anik in yaptığı ama onunkiler gibi olacaksa eğer "kalsın" denilen durumdur.
ismail yk, ajdar gibi ünlü(!) sanatci(?)larimizin üstün yetenegidir.
(bkz: ajdarizma)
sezen aksu'nun cıldırtan yeteneklerinden biridir.
nane, nane, nane .... diye uzar gider efendim bu tür şarkılar, ne nanedir anlayamazsınız, bir nanelik var fakat biz türk halkı maalesef bu sözleri sarfeden pek muhterem zekasına (!) hayran bıraktıran ajdar anık ı anlayamadık napalım efendim adam şarkılarını şifreli yazıyor heralde abicim nasıl mantık hayran kaldık doğrusu * işin ciddiyetine gelirsek hakkıyla yapan (!) var mıdır? tartışılır fakat isnisnalar kaideyi bozmaz, 1 dakikada da adam gibi şarkı yazılmaz.
sezen aksu da lale devrini 5 dakikada yazmıs ancak nasıl oluyorda bunu yapabiliyorsunuz diye soranlara yazımı 5 dakkadır amma velakin 30 yılımı verdim bu uğurda yanıtı sanırım tatmin edicidir.
kral tv de örneğine bolca rastlayacağımız sarkılar.
ilhamla * aranızın iyi olduğunun, sıkı fıkılık konumundan çıkıp, el ense .öte parmak konumuna geldiğinizin göstergesidir. ilhamla iyi geçinmeye devam ederseniz, bu zaman 30 saniyeye bile düşecektir. *
(bkz: şarkı sıçmak)
(bkz: şarkı mıçmak)
serdar ortaç'ın bol bol yaptığı eylemdir.
(bkz: ismail yk)
(bkz: punk rock)
(bkz: hip hop)
(bkz: sezen aksu)
herkesin var olan popisiyle başaracağı işlerdir.
iki kelimeden ya da cümleden oluşan, sürekli kendini tekrarlayan şarkıların ortaya çıkmasıdır.
(bkz: liseli ergenler)
şarkı kelimesinin her harfini on iki saniyede yazma eylemidir.
liseli ergen rapçilerin*yaptığı eylem.
Serdar ortaç'ın son yıllarda ki şarkılarında bolca gözlenebilecek durumdur. *
rap müzik sanatçısının sahnede gerçekleştireceği doğaçlama * olayıdır.
çok kolay şarkı sözleri ile mümkün olup sadece kafiyeli olmasına dikkat edilir.

(bkz: sakız manileri)
(bkz: berkut) *
ajdar- nane nane

demet akalın- bebek

tarkan-dudu
yazılan şarkı 1 dakikadan uzunsa büyük başarıdır.
rapçilerin yeteneklerinden biridir.hiç zorlanmadan ayak üstü yazarlar