bugün

az evvel başlamış yağmurdur. gökgürültülü ve sağnak vaziyette günlerce sürmesini, etrafı sellerin götürmesini dilemekteyiz.
özlenilen gri manzaranın oluşma sebebidir.
canım benim, ne zamandır gözlerim yolda seni bekliyordum derken ben bakıp istanbulun orta yerinde göğe çevirip başımı, nişanlımın duymasına rağmen kıskanmadığı olay.
çok güzel geçen doğum günümün, hep yaşadığım hüzünlü tarafını besleyen yağmur. güzel yağmur.
bostancı'da etkisini gösteren yağış... (seni seviyoruz ntv hava durumu)
bursa'da da beklenen** yagmurdur. 'haydi gel'dir.

edit: az once bunu daldinlamaya "1 agustos 2007 ankara yagmuru" basligi altina yazmisim. ne alaka. hemen geldim buraya.*

edit-2: bu aradabursa'da da bulutlar ve hafif gokgurultuleri basladi.
dört gözle bursaya da yağmasını beklediğimiz yağmurdur.
yüksek basınç, alçak basınç gibi konulardan anlamayan birisi olarak söyleyebilirm ki zaten terimizin götümüze, oramıza buramıza yapıştığı şu saatlerde yağması iyi değil kötü olmuştur. bu igrenç halde terli vücuda yapışan yağmur damlaları vücutta hissedilen igrençlik faktörünü 3 kat daha arttırmakla kalmamış üstüne üstlük yerde biriken ufak gölcükler ayakkabının, pantalonun ve bilimum çorabın vıcık vıcık olmasına sebebiyet vermiştir.

uludag sozluk haber ajansı sundu. iyi günler.
amman sakın zeytinli rock festivali'ne buralara yollamayınız sevgili yağmur tanrısı dediğim yağmurdur. *
yenibosna dolaylarına uğramamaış yağmurdur, kendileri.
kisa bir sure sona ermesi beklenen, hic degilse kisa surelide olsa rahmet yagdirmis yukselim turu yagistir. kotu yani bu yaz sicagiyla cok durmadan kuruyacagidir.
(bkz: bir rahmet unsuru olarak yukselim yagislari)
(bkz: sözlük yazarlarının serap görmesi) *
erenköy de esamesi okunmayan yağmurdur.
1 ağustos 2007 istanbul rüzgâr esmesi ile devam eden yağmur.
bulutların çorlu istikametine gelmesiyle az sonra çorlu'da da başlaması muhtemel olan yağmurdur.

edit: şıldır şıldır yağdı mübarek.
rumeli hisarustu, etiler, bebek civarinda hala gorulmeyen yagmurdur.
pendik'te de hala görülmemiştir.
avcılar ve küçükçekmece civarında da görülmeyen yağmurdur.
burada olanlar "biliyoruz lan", burda olmayanlar da "banane lan" diyebilir belki ama bu rapor coşkusuna katılmadan edemeyeceğim:

levent'te 1-1,5 saat önce şakır şakır şakırdayan yağmurdur.
kartal'da inatla yağmayan yağmurdur.
uzun süre sonra burnuma toprak kokusu getiren yağmur. fazla yağmasa da sevindirmiştir.
kimin istanbul'un neresinden olduğunu anlamamıza vesile olan yağmur. zira etiler'de ufak ufak başladı bile..
beykozda da daha tam görülmeye başlamamıştır..
avcılar civarını 20:00 itibari ile pas geçen yağmur.
florya'ya sadece rüzgarını göndermiş yağmur.