bugün

idealdir. Fena sikilir bu.
Yani 165lik güzel kızlar.
normal kızdır. giderli.
iyidir, tam boyuma göredir.
Şirindir.
Hep eksik hisseder kendisini. Uzun kızlarla denk olmadığını bilir.

Ama ne diyordu e.m cioran: aşka, hırsa, topluma sırt çevirenlerden kendinizi sakınınız. Vazgeçmiş olmanın intikamını alacaklardır.
Bin bereket versin, hiç kurcalama.
Hacı Şakir sabundan iyidir.
...Prof. Dr. Feyza Darendeliler Türkiye'deki çocuklar için hazırlanan büyüme eğrileri olduğunu belirterek, "ilk olarak bu çalışma 1970 yılında yapıldı. O zaman belirlenen rakamlara göre Türk kadınının ortalama boyu 160 santimetre, Türk erkeğinin boyu da 173 santimetreydi. 1990'lı yıllarda yaptığımız çalışmalarda ise bu ortalama 3,5 santimetre artış gösterdi.

Yani erişkin kadın ortalama boyu 163,5 santimetre, erişkin erkek ortalama boyu ise 176,5 santimetre oldu. Bu demektir ki uyku gibi, beslenme gibi çevresel koşulların düzelmesi ile toplumun boyu artıyor. Yani son 30 yılda Türk toplumunda insanların ortalama boyu 3,5 cm uzadı" dedi...

nerede yaşıyorsunuz anlamıyorum ki?

tanım: ortalama bir kızdır. yöre yöre ortalama altı olabilir. karadenizde, balkanlı (makedonya, bulgarya, romanya, helen cumhuriyeti, adriyatik kıyısı, yugoslavya) türklerde bu boy normaldir. son dönem jenerasyonlarda ise kısa bile kalabilir. kendinizi yermeye yer aramayın, türk boy ortalaması içinde bulunduğu doğu-güney avrupa ortalamasına göre olağandır.
Kabugunu soy, distan anlamazsin.
Can sıkacak bir durum yok gideri var. 1.70 olmuş olsa daha iyi olurdu ama 5cm den bir şey olmaz.
Uzunlar gibi boyun ve sırt ağrıları çekmez. Koltuklarda rahat oturur.
o kadar konuşulmuş bi foto atan yok.

utanın ulan.
sözlüğün en uzun kızlarındandır.
türkiye şartlarında uzundur net.
Elmanın iyisi kasada
Amın iyisi kısada

Olur...
Uzun desen uzun değil kısa desen kısa değil, 1.67 boyum var topuklu giyersem çok sırıtıyorum, aile fotoğraflarında arada sırık gibi çıkıyorum derdime çareee baytarım yoookkkk.
standart değildir ama idealdir. türkiye standartı 155 götten bacak tayfası maalesef.
158 dir o. Yoksa 170im derdi