bugün

1,5 milyar yıl önce gönderilmiş olması gerekir...

cevap versen adamlar senin mesajını 1,5 milyar yıl sonra alır...

daha yanlış olduğu kanıtlanmayan einstein teorisine göre, hiçbi şey ışık hızından daha hızlı olamaz.
Yani şimdi koskoca kanada uzay ajansı bunun imkansız bir sey olduğunu bilmiyor da, bizim kıble gosteren seccade icat eden topluluk buna yalan diyor. Komik değil.
Sadece içinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisi'nin boyutu 100,000 ışık yılı.
Evet 1,5 milyar ışık yılı bizim için çok büyük bir mesafe, başkaları için de çok kısa bir mesafe olabilir.
Fakat bu sinyale bizim cevap verip de geldiği yere gitmemiz -zaten mümkün değil- gerekmiyor ki. Adamlar yollamış işte, sağ olsunlar. Belki teknolojileri çok gelişmiştir ve birkaç ayda bize yollayabilmişlerdir. Eğer sinyal bize ulaştığında "alındı bilgisi" karşı tarafa otomatik iletilmişse, işte o zaman sıkıntı büyük. (bkz: sikmeseler bari)
öncelikle verilen mesafenin bir kesinliği yok bu en iyi tahminin veridiği sonuç ikincisi astronom değilim ama bir sinyalin yada ışığın kaynağının uzaklığını hesaplamak için dopler etkisi iyi bir refarans olduğunu tahmin edebiliyorum. Tek yöntem de bu değildir elbet. Çomarlık da ısrar etmekden vaz geçin artık bilişim çağında yaşıyorsunuz açın bir iki belgesel izleyin eşekliği üzerinizden atın artık.

(bkz: doppler etkisi)
6 sıfır atıldığına göre 1500 lira ışık yılı oluyo.
Kanka ben hesapladim bunu ama sayısal değil sözel. Çünkü astronomi de Bir söz vardır. Boyu ışık yılını geçerse sayma diye. O

Bir ışık yılı, 9.5 trilyon km. 1.5 milyar ile çarpmak lazım. A buna gerek yok. Burada ki olay zaten hedefin ne kadar uzakta olduğudur.

Ha bana soracak olursanız eğer bu sinyal farklı bir şeyin yansıma olabilir. Patlamanın olabilir mesele. Çünkü sonuçta radyasyon bile bir frekans. Büyük olasılıkla sesin çıkış zamanı ise boşlukta ışık hızında olduğu için o sinyalin çıkış yılı tam olarak 1.5 milyar yıl önce demektir.... Yani ışınlanmaya kalksak gidene kadar kıyamet kopacak.

Sesin ne kadar uzaktan geldiğini soran arkadaşlar olmuş. Bunun fizikte mümkün olduğunu ifade etmek istiyorum. Çünkü evrenin yaklaşık olarak aşağı yukarı büyüklüğü 14 milyar ışık yılı olarak hesaplandı. Bu bu kadar olduğu için değil insanların bilimin en son ulaştığı nokta olduğu için böyle kabul ediliyor ki gittikçe zaten büyüyor olduğu ayrı bir gerçek. Dalga gelebilir ama bizlik bir durum olduğu düşünmüyorum.

Işık ile kalın ballarım.
Fast Radio Bursts, yani frb radyo patlaması olayı bugüne kadar sadece bir kez kendini tekrar eden frekans yakalanmış bu kez olan olayda ise 13 kez radyo frekansı saptanmış ve bunun 6 tanesi kendini belli aralıklarla tekrar etmiş.
Not:bunu tespit eden radyo teleskopu max - 400 megahertzi tespit ediyor daha düşük ve belki de daha fazla tekrar edilen varsa şuan için tespiti yapılamadı.
seçim zamanıdır, bunlar öncüdür. kimbilir yolda daha neler vardır. yakında bedava sinyal dağtımı başlar.
ilçeden ilçeye internet çekmiyor adamlar uzaydan radyo sinyali alabiliyor.tuhaf.
Kalkın gidiyoruz.
(bkz: trt fm)
aslında buradaki en büyük boşluk "dolanıklık" durumunun tam olarak kavranmaması olabilir. ışınlanma denilen olay, maddenin ışığa çevrilmesi değil, dolanıklıktan yararlanılarak kendi atomlarının evrenin herhangibir yerindeki atomlarla dolaşmasını sağlamaktır.
dolanıklıkta hız veya zaman yoktur.
araştırmanızı tavsiye ederim.
Her hangi bir karadelikte uzay mekan zaman bükülebiliyor ise belki de o kadar uzakta değildir.
Ya sikicem bu uzaylıları da. Erkek gibi çıkın lan karşımıza. Yeter artık bu kaçak köçek işleriniz.
Korkunun ecele faydası yok olm! Alayınızı sikicez!
güncel Önemli Başlıklar