1. .
  saat 20:00'da başlayacak turkcell super lig maçı. beşiktaş fortis turkiye kupası çeyrek finalinde deplasmanda karşılaştığı rakibi ile bu sefer kendi evinde karşılaşacak. umarım kupa maçından galip gelip bu maça çıkıyor oluruz. antalyaspor'u 3-1 yeneceğiz gibime geliyor.

  (bkz: 28 ocak 2009 antalyaspor besiktas maci)
  -1 ... tu kaka bana
 2. .
  saat 20:00'da inonü stadı'nda başlayacak olan tsl 18. hafta maçı.
  ... minik mavi balina
 3. .
  beşiktaşımızın kupa maçı ayarında çok koşan dinamik bir kadro ile çıkması durumunda seyirci desteği ile kazanacağı müsabakadır.

  gökhan zan kupa maçı performansını tekrar ederse bugün sorun çekmeyecegimizi düşünüyorum. antalyaspor'un tek artısı 90 dakika maçı bırakmayışları. bu sebeple dayanıklı ve dinamik bir kadro bugün iş görecektir.
  -2 ... melankolik
 4. .
  beşiktaşımızın 1-0 olsun bizim olsun anlayışıyla karşılaşmaya çıkacağı mücadele. ilk golü beşiktaş yiyecek ve sonra her zaman yaptığı gibi türkün aklı sonradan misali 2,3 tane atar ve kazanır.

  edit:antalya atmayınca bireysel yeteneklerimizle bulduğumuz bir golle maçın üstüne yattık ve rakiplerin puan kaybettiği bir maçta üç puanı cebimize koyduğumuz maç oldu.
  1 ... vaktiyle iyi biriydi
 5. .
  kara kartalımızın kazanmak zorunda oldğu karşılaşma. şampiyon olmak istiyorsak böle maçlarda fire vermemeliyiz.
  1 ... the unforgiven
 6. .
  bobo'nun ilk 11 oynamasının çoğu Beşiktaş taraftarı tarafından ümit edildiği maçtır.Oynarsa ne olur demeyiniz;
  (bkz: 24 agustos 2008 antalyaspor besiktas maci)
  (bkz: 28-ocak-2009-antalyaspor-besiktas-maci)
  Ayrıca bu maçın sonunda skorboard 3-0 lık Beşiktaş galibiyetini yazacaktır.
  1 -1 ... pesimistyla
 7. .
  Türkiye'deki futbol federasyonunun adının Türkiye Futbol Federasyonu değil istanbul Futbol Federasyonu olması gerektiğinin bir örneğini veren maç.

  Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında Antalya'da oynanan maçta Beşiktaş taraftarı Antalyaspor yönetiminin kendisi için ayırdığı %5 kontenjanın dışında yer alan diğer tribünlere girmeye yeltenmesi sonucunda sonunda çıkan olaylarda bir Antalyaspor taraftarı bıçaklandı ama Yıldırım Demirören beyimizin "ay çakmak geldi" nidaları Antalyaspor'un sahasının bir hafta kapanmasına ve 10 bin TL para cezası almasına neden oldu.

  Ee olayların kaynağı ne?

  Yaralanan Antalyasporlu için ne ceza verildi?

  Suç Antalyaspor'un ise Yıldırım Demirören neyin özrünü diledi?

  Gel gelelim birkaç saat sonra başlayacak maç öncesinde yaşananlara...

  ilk şu haberler çıktı.

  --spoiler--
  Denizli galibiyetiyle sevinen Beşiktaş’ı taraftarının ettiği küfürler nedeniyle ağır bir ceza bekliyor.

  8. haftada Sivas, 12. haftada Eskişehir, 15’te de Gençlerbirliği maçlarında devamlılık arzeden, tahrik ve taciz edici küfür nedeniyle 3 kez para cezası alan Kartal, saha kapatma sınırına gelmişti.

  Ve dün. Maçtan önce hakem Selçuk Dereli aleyhine sürekli tezahüratta bulunan taraftarlar, özellikle Zapotocny’nin atılmasından sonra bu tepkileri küfürlü tezahürata çevirdi.

  80 bin lira para cezası
  Siyah-Beyazlılar, bu dakikadan itibaren hiç durmamacasına Dereli aleyhine toplu şekilde küfürlü tezahüratta bulundu. işte bu hareket, Beşiktaş’ı yaktı.

  Talimatlara göre Kartal’a 80 bin lira para ve bir maç saha kapatma cezası verilmesi gerekiyor. Beşiktaş, sahasında oynayacağı ilk maç olan Antalyaspor mücadelesini bu yüzden başka bir sahada yapacak.
  --spoiler--

  Daha sonra ise PFDK'nın aldığı karara ve gerekçesine dikkat...

  --spoiler--
  Denizlispor maçı yüzünden PFDK'ya sevkedilen ve küfürlü tezahürat nedeniyle ceza alması beklenen Beşiktaş'a saha kapanma cezası gelmedi.

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, yaptığı toplantıda, Beşiktaşlı taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle, Siyah-beyazlı kulübe 10.000 TL para cezası verdi.

  PFDK, bu karara gerekçe olarak Beşiktaşlı yöneticilerin küfürlü tezahüratları önleme çabalarını ve küfürlü tezahüratların kısa süreli olmasını, devamlılık arz etmemesini gösterdi.

  PFDK'nın Küfürlü tezahüratlar hakkındaki Futbol Disiplin Talimatnamesi maddesi şöyle:

  Stadyumlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz veya hareketlerde ya da pankart ve benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik edici nitelikte tezahüratta bulunulması yasaktır.

  Anılan ihlalin önlenmesi için azami gayreti gösterdiğini ya da olayların üçüncü kişilerce kötü niyetli olarak gerçekleştirildiğini yeterli ve inandırıcı kanıtlarla ispat eden kulübe ceza verilmeyebilir.
  --spoiler--
  2 -2 ... clecle
 8. .
  beşiktaşımızın şu şekilde sahaya çıkacağı maç.

  -------------rüştü---------------------
  s. kurtuluş--i. toraman--g. zan--e. dağ
  serdar özkan--cisse--sivok--tello
  -------------yusuf---------------------
  -------------nobre----------------------

  tabii ki tam olarak 4-4-1-1 oynamayacağız. mustafa denizli taktiğine göre, tello ve özkan'a nobre'ye doğru çapraz ok çıkar babuş. sivok'u aynı hizzada 2 santim geri, cisse'yi 2 santim ileri çek. yusuf'a da nobre'ye doğru ileri ok çıkar.

  bobo, holosko yedek. gökhan zan oynadığına göre en az 1 yol yiyeceğimiz için, 2 gol atmamız lazım. o yüzden de ikinci yarı bobo ve holosko'nun oyuna girmesi gerek...
  3 -1 ... redwinemania
 9. .
  djehoua'nın vuruşunda top direkten oyun alanına geri dönmüştür, dk. 28...
  ... pulemjot kalashnikova
 10. .
  tello'nun 32. dakikadaki mükemmel golüyle 1-0 olan maç.
  ... pulemjot kalashnikova