bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ulus ilçesi üzerinde bir tsk keşif uçağı ve lübnan hava yollarına ait uçağın karıştığı kaza. kazanın şehrin tam işlek yerinde olması faciadan etkilenen kişi sayısını arttırmış. kazada onlarca araç yanmış uçak içindeki 4'Ü mürettebat 11 yolcuyla yolcuyle birlikte toplam 120 kişi ölmüş.
  bu trajik kazada çarpışmanın etkisiyle yolcu uçağından insanlar evlerin çatılarına balkonlara ve yollara düşmüş, çevrede bulanan istanbul ve garanti bankalarından hiçkimse canlı olarak kurtarılamamış. kazada onlarca dükkan yerle bir olurken yolcu uçağının tekerlekleri bile dükkanlara ve içindekilere hasar vermiş.
  ve bu trajik kaza 70'lerde trt tarafından belgesel olarak çekilmiş fakat daha sonra yaşayanlar haricinde hafızalardan gitmiş.
  4 -1 ... kasgarli tost
 2. 2.
  linkini de buldum; http://www.ergir.com/1subat1963_ulus.htm
  2 -1 ... kasgarli tost
 3. 3.
  Bugün 50 nci yıldönümünü yaşadığımız ilginç ve hazin olay. Allah bir daha böyle acı olaylar yaşatmasın ülkemize. Ölenlerin hepsini rahmetle ve saygıyla anıyoruz.
  ... nurcanozcerah
 4. 4.
  Şüphesiz ki Middle East Airlines'ın Lefkoşa aktarmalı Beyrut-Ankara seferini yapan Vickers Viscount 745 D tipi yolcu uçağının Esenboğa Havaalanı'na inişe hazırlanırken, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait Douglas C-47 tipi nakliye uçağıyla çarpışarak, her iki uçağın da Ulus semtindeki farklı noktalara düşmesiyle gerçekleşen kaza.

  viscount 745 d
  1 şubat 1963 ankara uçak kazası

  douglas c 47
  1 şubat 1963 ankara uçak kazası

  kazaya dair dökümanlar
  1 şubat 1963 ankara uçak kazası
  1 şubat 1963 ankara uçak kazası

  ve olay sonrası video
  https://video.uludagsozluk.com/v/1-şubat-1963-ankara-uçak-kazası-165661/  bir trt belgeseli
  https://www.youtube.com/watch?v=7fuXcl5BZ2c+
  4 ... totonok folmondoko boton gomo
kapat