1. 1.
  2013 yılından beri bu mecrada kendimce bir şeyler yazıyorum kah güldük, kah ağladık. içimizden etkileyici esprileri ile naif trollük yapan insanlar dahi çıktı. yeri geldi din alimi, yeri geldi siyaset bilimci olduk. hatta bazen ekonomist, spor yorumcusu, film eleştirmeni, gurme, tarihçi ve edebiyatçı bile olduk. ama gelinen noktada bu sıfatlardan hiçbiri sözlükte geçerliliğini koruyamamış, medya önünde platform küçük düşürülmüş ve itibarını yitirmiştir.

  dünya insan hakları beyannamesini esas alarak kurulan sözlüğümüzün bu duruma düşürülebileceğini, bundan 10 sene evvel tasavvur etmek dahi mümkün değildi.

  uludağ sözlüğün değerli yazarları,
  düzenli bir şekilde sürdürülen format ve ahlak ihlalleri; sözlüğün temel nitelikleri ve kaliteli yazarların varlığı açısından önemli bir tehdit haline gelmiş, moderasyon dahil olmak üzere sözlüğün tüm birimleri troll kişilerce dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla işlevlerini gerçekleştiremez hale getirilmiştir.

  yine hepinizin bildiği gibi; ensest, ahlaksız ve etiğe aykırı başlıklar, her geçen gün onlarca yazarı sözlükten soğutmuştur

  görünen o ki burada troller yönetimi ele geçirmiştir. bir defa daha belirtiyorum ki; uludağ trolleri, aziz sözlük halkının hakkı olan refah ve mutluluğu yok etmek, yazar ve mod bütünlüğünü parçalamak gayesiyle sözlüğü himayeleri altına almıştır.

  sizleri bilmem ama ben bu sözlüğe girdiğimde solda analı bacılı, dine imana atatürk'e küfür eden, yar.ak kürek başlıklar görmekten bıkmış, toplu taşımada sözlüğe girmeye utanır hale gelmiş durumdayım. sözlüğe mi giriyoruz porno sitesine mi giriyoruz belli değil. elbet nihayetinde devlet buraya çakar yasağı, biz de çil yavrusu gibi dağılırız.

  vaziyet böyle iken ya burayı gerçek bir kültür ve ilim irfan yuvasına çevirmek için moderasyona baskı yapacağız ya da burayı trollerin istilasına bırakıp muadil platformlara geçiş yapacağız.

  çağrım kendini bilen, insan olan ve bu durumdan bıkmış herkese. sizleri harekete geçmeye, eyleme davet ediyorum. tam da bugün saat 20.00 da başlamak üzere, konu ne olursa olsun 24 saat boyunca (10.04.18 20.00'a kadar) tek bir entry dahi girmemeye çağırıyorum. bunu bir kıvılcım, bozuk düzene karşı yapılan sessiz bir eylem olarak düşünün.

  tüm yangınlar, tek bir kıvılcımla başlar.
  esen kalın...

  Edit: destek veren herkese teşekkürü borç biliriz. Moderasyon da durumun ahval ve şeraitinin farkına varırsa el ele toparlayacağız burayı.
  09.04.18 20.00 dan sonra 24 saatliğine burada yalnızca troller at koştursun, yarınlar bizim olacak.
  92 -28 ... garu
 2. 2.
  Içine "silik yiyen entrylerin düzenlendikten sonra moderatörler tarafından incelenmemesi" de eklenmeli ama bütün şikayetlerin yanında bu söylediğim devede kulak kalıyor.
  5 -2 ... yok herif
 3. 3.
  Bir amaç uğruna liderlik edip yola çıkmayan sorumluluk yüklenmeyenler, bu durumlarda desteğin ne derece önemli olduğunu anlayamazlar. O sebeple sonuç ne olursa olsun başlatılan protestoyu destekliyoruz.
  5 -3 ... gazeloglu
 4. 4.
  trollere laf yetiştirdiğim için 10 gün çaylak oldum,gerekirse 48 saat entry girmem sikimde olmaz.

  yeter ki bu yaş ortalaması 21 olan ergen piçler için bir çözüm bulunsun.
  21 -7 ... munir bey
 5. 5.
  katılıyorum arkadaşa. tepki tepkidir. 3 sene girmedim ben soğudum diye. tekrar geldim yine aynı. el ayak takımı yazıyor burada. tek sebebi sözlük yönetiminin bunlara bir çare bulmaması.

  20.00dan sonra 24 saat entry girmeyeceğim.

  not: en başa yaz adımı.
  11 -4 ... sigara icmiyorum
 6. 6.
  ben 20.00 dan sonra 24 saat süreyle entry girmeyeceğim. sizleri de davet ediyorum.

  Bir olalım.
  10 -4 ... garu
 7. 7.
  amk sözlüğü zaten ekşi sözlüğün verdiği eziklikle büzldükçe büzlüyor siz protesto etseniz ne olur aq?
  5 -9 ... amk comari
 8. 8.
  Katılacağım protestodur.

  Sayfalarca nick altı olan sayın popüler yazarları sahneye alalım.
  8 -1 ... cold man
 9. 9.
  Birkaç ay önce yaptık ve gayet işe yaradı.
  Işe yaramadı diyenler o etkileri hissedemeyecek kadar sözlükle alakası olmayan kişilerdir.
  Şu an 4-5 ay öncesine göre gözle görülür bir düzelme var ve bu tip eylemler ile daha da düzelecektir.
  Bu yüzden sözlüğün düzelmesini amaçlayan bu bildiriyi destekliyorum.
  Saat 20.00 den sonra 24 saat entry girmeyeceğim.
  20 -17 ... tengir budun
 10. 10.
  bence var ya bunları hep zall ve avanesi yapiyo. maksat oralık şenlensin. *
  4 ... pilotmont 1