bugün

essy'in yandex kullanması bilişim dünyasında kartları yeniden dağıtacaktır.
Google için tepki duyan, Kürtçe kadın yazmadı diyen etnik faşistlere insanın içinden "Merdiven altında konfeksiyon atölyelerinde çalışan sigortasız günde en az 10-11 saat ve cumartesi de çalışan, resmi tatiller de çalışıp mesai alamayan sosyal güvenlikleri olmayan, AVM gibi yerlerde taşeron kölelik sisteminde çalışıp, akraba evliliği, başlık, berdel, çocuk doğurma makinesi, şiddet, tecavüz, töre gibi insanlık dışı uygulamalara maruz kalan Kürt kızlarının bir derdini kafaya takmayan etnik faşist köpekler için Google Kürtçe bağyan (pardon, kadın olacaktı) yazsa ne olacak lan evrimini tamamlamamış kıro Magnon yaratıklar" demek dilimizin ucuna gelirse de insan dilini tutuyor söyleyemiyor.

Edibüdü: vazcaydım, söylüyorum.
Oooh, rahatladım ya!

Dünya kadınlar gününde Google kendi alanlarında ünlü kadınların sözlerini paylaşmış.
Ama birini unutmuş.
Yaşadığı çağda Fransız edebiyatının ilerisinde olan edebi kişiliği görüşleri ve siyasi tutumu ile kendinden söz ettiren Madame de steal.
Tabi ki "erkek olmadığıma memnunum, yoksa Bir kadın ile evlenmek zorunda kalacaktım" sözü.

Bu sözün altında yatan gerçek; şu an kadının cinsel obje olarak kullanılması (örn: reklam film vb sektörlerde) günümüzde tartışılsa da aslında bunu ortaya çıkaran ve kendini sahip olunacak mal gibi sunan kadınlar olduğunu bize anlatır.

Neyse, dilimi tutayım da bu mübarek gün bağyanların keyfini bozmayayım.
Bunun yerine etnik faşist primatlarla uğraşıp can sıkıntısını atayım.
kürtçe diye bir dil mi var?.
Büyük kayıp. Tüm ablalarımıza geçmiş olsun.
Allah başka dert vermesin abla.
E kadın yazmaları gerekti tabi. Umarım düzeltirler.
Sözcüklerin kifayetsiz kaldığı rezalet bir durumdur. Öyle ki hâlâ elim ayağım titriyor, nefes almakta dahi zorlanıyorum. Allahım sen güç ver!

Kadınlar gününe özel jest yapmak istemişler; arapçasından Almancasına, hintçesinden italyancasına, çincesinden ingilizcesine, korecesinden ispanyolcasına tüm dillerde "kadın" yazmışlar ama bir Türkçesini, daha da ötesi kürtçesini yazmayı çok görmüşler!

Oraya "kadın" ve "jin" yazsaydınız ölürdünüz değil mi? ırkçı faşist pislikler!
Yandex kullanayım da görün.
güncel Önemli Başlıklar