bugün

gelişmeleri uuzaktan yakından herhangi bir şekilde takip etmemekle birlikte, sırf zamanında aldığım israil dersi yüzünden sebebinin dini ayrımcılık olduğu hissine kapıldığım ayaklanma.

bildiğiniz üzere yahudilik, islam ya da hristiyanlık gibi yayılmacı bir din değil. yanılmıyorsam yahudi bir anneden olmanız gerekiyor yahudi olabilmeniz için. tabii reformist yahudiler falan ne diyorlar bilmiyorum. bu bahsettiğim ortodoks yahudilerde geçerli.

şimdi böyle bir durumda etiyopyalı yahudiler önemli bir sıkıntı oluşturuyorlar. adamlar sami ırktan değiller ama yahudiler? onların yahudi sayılıp sayılmaması konusunda tartışmalar vardı. belli ki çözülememiş.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Beta_Israel
mossad'ın çıkarttığı ayaklanmadır.

Amaç belli. Etiopyalıları haksız duruma düşürmek..
olmayan ayaklanma. kavga var dediniz, açtık karılar konuşuyor.

(bkz: açmayın karılar)
sebebi bellidir. (bkz: dış mihraklar)
buram buram tezgah ve provokasyon kokan ayaklanma.

bibi şimdi kalkar, "polisler nasıl sabrediyor anlamıyorum" der. anlamsız şekilde hortlamış afro israillileri bastırarak şoven ve milliyetçi yahudilere göz kırpar.

senaryo gereği sıra bibi'nin evde zor tuttuğu %50'sinde.
Mesele sadece 3-5 etopyalı değildir. Yoksa siz hâlâ anlamadınız mı?
özerklik verilmelidir.
cemaatin işi olup olmadığı davutoğlu'na sorulması gereken ayaklanma. en iyi o bilir.

görsel
Acaba israilliler bunlar hep turkiyenin oyunu diyor mu diye merak ettiğim konu.
Paralel devletin işidir.
paralelciler yapmıştır büyük ihtimal.
mossad amerikayı karıştırırsa cia de israili karıştıracak elbette.
Kendi sonlarıni hazirliyorlardi. Ne kadar cabalasalarda her cabalari firavun gibi bosa cikacak.
israil polisinin yumrukladığı etiyopya kökenli asker de israil askeridir. bu adamlar ya salak ya da bu bir oyun. ulan bir polis niye kendi ülkesinin askerine saçma sapan bir nedenden dolayı saldırır ki ?
hiç sevinmeyin yok israil karıştı, yok israil'e sıra geldi diye. baronlar büyük israil yolunda gerekli görmüşlerdir, hepsi bu...
işte bunlar hep dış mihrak.
iyi güzel bakıyorum da hepimiz ne kadar da seviniyoruz, gebersin hepsi diyoruz.

bunlar da aynılarını gezi olaylarında bize diyordu, bu hazzı onlara neden yaşatmışız ki? sabah akşam neden bizi konuştuklarını şimdi anladım. gavat herifler yiyin birbirinizi!
sıraselviler kapalı şuan gümüşsuyuna destek acil..
mossadın dölü ışid'in bastıracağı ayaklanmadır.
Otfor un işi melih başkan bi kaç güne belgelerle ispatlar.
beter olsun şerefsizlerdir.

en iyi yahudi ölü yahudi
mossadın işidir.
yeyin birbirini . allah cc daha beter etsin .
yaralı polis sayısı artıyor heyecan yükseliyor.
sisirip sisirip el birligiyle buyutecegimiz ayaklanmadir, parmaklara kuvvet.