bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  Ağrı doğumlu Güzel Çelik adlı ninenin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası.
  2 -2 ... 4ever pvd
 2. .
  (bkz: sozlukteki agrililar)
  1 ... zehir
 3. .
  kıçından sallama örneği filan değildir.

  --spoiler--
  72 yaşındaki Ağrı doğumlu Güzel Çelik'in T:C: kimlik numarası 11 adet sıfırdan oluşuyor. Çelik ninenin 11 sıfırlı (00000000000) TC Vatandaşlık numarası, nüfus idaresi çalışanlarını bile şaşırtıyor.
  Peki bu nuramara özel mi, yoksa yanlışlıkla mı verildi?
  Ziraat Bankası'nda emekli maaşını alırken ilginç numarası tespit edilen Güzel ninenin hesap numarasındaki TC numarasının bir yanlışlık sonucu kaydedildiği kesin. Mühür vurarak maaşını alan yaşlı kadının verilen bu TC numarası ile ilgili nüfus müdürlüğüne gidip, numarasını değiştirmesi isteniyor.
  Bu, hem özel, hem de nitelikli numaranın yanlışlıkla bilgisayar tarafından verilebileceğini belirten nüfus müdürlüğü yetkilileri, Türkiye de böyle bir numara yok. Tek özel numara Mustafa Kemal Atatürk ün nüfus kimliğine verilen 000000001881 dir. Bunun dışında numara yok 00000000000 numarası bizce numarası yok anlamı taşıyor. Bu anlamda sıfırlar konulmuştur, yada bilgisayar yanlışlık yaptı. dediler.
  Resmi dairelerde hep bu kimlikle işlerini yaptığını söyleyen ve Ziraat Bankasından 75 lira yaşlılık aylığını alırken bulduğumuz 1934 Ağrı Doğubeyazıt doğumlu Güzel Çelik, Ağrı Nüfus müdürlüğünden 5 .09. 2000 tarihinde verilen bu kimliği 2000 yılından beri kullanıyorum. Numaram hiç bir yerde sorulmadı. Zaten okuma yazmada bilmiyorum. ilk defada böyle bir numara olduğunu yeni öğreniyorum. Ben 6 yıldır bu hüviyeti kullanıyorum. dedi.
  Bu arada nüfusa TC numaralarının verilmesine ekim 2000 ayında başlandığına dikkati çeken Nüfus müdürlüğü yetkilileri bu numara 5 eylül 2000 de verilmiş. Numara verme işi ise 23 gün sonra başladı. Kimliği dolduran memur tarafından bu yere sıfırları koymakla numarasının olmadığı anlamak bu sıfırlar konulabileceğini belirtiler. Ancak bu tür TC kimlik numarasına sıfır konulmayacağını belirterek bilgisayarın azizliğine uğramışlar. Mutlaka numarası var, Baba adı Haso 01.01.1934 doğumlu Güzel Çelik şimdi kendisine verilen numaranın ne olduğunu, Ağrı nüfus müdürlüğünden öğrenecek.
  --spoiler--
  1 ... 4ever pvd
 4. .
  1 basamaklı bir sayıya eşit olabilen tek 11 basamaklı sayı *

  (bkz: elde var sıfır)
  3 ... necben
 5. .
  sayma sayılarının artık 1 den başlamaması. * *
  1 -4 ... mutant turtle
 6. .
  http://tckimlik.nvi.gov.t...VerifyIdentityNumber.aspx

  adresinden sorgulandığı zaman girdiğiniz kimlik numarası geçersizdir diyor. benim bildiğim kadarıyla türkiye'deki tüm vatandaşların tc kimlik numaralarının son hanesi çift rakan olmak zorundadır. hatta böyle olmayanlar en yakın nüfus müdürlüğüne başvurabilirler.
  ... gimenez
 7. .
  knight online oynayanların çok iyi bileceği, ünlü bir oyuncunun nickiydi.
  ... matrix
kapat