bugün

ilkokulun yumurta kokulu sanilan ama esasen sade süt içmekten ekşimiş miğdelerin egzoslamasi marifetiyle osuruk kokulu günlerinden kalma ihtimaldir. nedense ilkokul ögretmenleri - bu kavram hocaya tahvil olur sonralari- empoze ettiği ve uzun uzun izahat eylediği ve bu suretle uclu kalem kullanimin siddetle yasaklanmasina sebep vermiştir bu ihtimal.

asaği yukari yarim asra yaklasan eğitim hayatimda 0,,5 kalem ucunun göze girdiğini pek görmedim. bunun olabilmesi için yazi yazarken defter üzerine kapaklanmak gerekir yahut gercekten bilincli bir caba göstermek gerekir.

bendeniz bu ihtimali test edilmesi için efsane avcilarina bir mektp kaleme aldim ve aldiğm cevap -zannederim jamie verdi- 'hey dostum ne içtiysen aynisini istiyorum yahut gel buraya beraber calisalim, senin gibi hayali geniş bir gringo gerek bize' cwvabini almiş bulunmaktayim.

bavullarimi hazirlayip pan american havayollariyla california'ya hicret etmeden havalimanindan burdan bütün ilkokul ögretmenlerine sesleniyorum;

yapmayin etmeyin koskoca bir nesli uclu kalemden nefret ettrip kalemtras sanayisine dövizlerimi gömmiyelim'

(bkz: mulayim efendinin gündüz düsleri)