1. 1.
    Ankara'da, bir plazanın 20'nci katında düşerek yaşamını yitiren Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2'nci sınıf öğrencisi 23 yaşındaki kadın.

Çet, okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı iş yerinden, işe sonradan ortak olan kişi tarafından çıkarıldı. Bunun üzerine asistanlığını yaptığı Ç.A, Çet'i arayarak, "Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup konuşuruz" diyerek 28 Mayıs 2018 tarihinde genç kızla randevulaştı. Çet, buluştuğu Ç.A. ve B.Y. ile saat 23.54'te plazaya geldi. 29 Mayıs saat 04.00 sıralarında da Çet plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitirdi.

Patronları delil yetersizliğinden serbest bırakılmış.

ifadesi alınan ev arkadaşı ise Çet'in aynı gece cep telefonundan "Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor" diye mesaj attığını söylemiş.

Twitter adresi: https://twitter.com/sulec...s/983466039076966400?s=19
    2 ... trinitrotoluen
  2. 2.
    --spoiler--
    Soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda Çet’in ölümünden önce ters ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı. Ayrıca Çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve DNA bulguları tespit edildi. Çet’in kanında “Uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. Erkeğe ait doku örnekleri ve DNA bulgularının ise Çağatay A.’ya ait olduğu belirlendi. Çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. Yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen Olay Yeri inceleme Raporu’nda Çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. Çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.
    --spoiler--

https://www.gercekgundem....gercek-once-tecavuz-sonra
    2 ... true
  3. 3.
    o saatte ankarada lüks bir plazaya sebepsiz giderse kimse kusura bakmasın.
    1 -19 ... masklavi
  4. 4.
    En az özgecan olayı kadar vahim olmasına ragmen ne medyanın ne sosyal medyanın gündemindedir.

Üzücü ve çooook enteresan.
    6 ... gaspirali
  5. 5.
    O çağatay denen oç kıza tecavüz etmeye kalkıp başaramayınca hırsla aşağı atmış olabilir. Çünkü pek çok tecavüzcü olaydan sonra maktulü öldürmektedir. Fakat bunu itiraf ettirmek mesele. Bunu yapabilecek adam bu ülkede bir elin parmaklarını geçmez.

Tecavüzcüye idam dediğimiz zaman, aykırı ve çatlak ses çıkartanlar hemen her tecavüz sonrası gelen katletmelere hiç ses çıkartmazlar. Ben inanmıyorum ama (kesin aşağı atmıştır) Neticede ölüme sebebiyet verme suçu bile olsa yine katildir ve idamı hakeder. O oç güvenip rezidansa gitmesi veya kandırılması suçu hafifletmemeli. Fakat bu ülkede resmiyette adalet yok.
    3 -3 ... gazeloglu
  6. 6.
    Tecavüze uğrayıp aşağı atıldığına dair haberler Twitter’da dönüyor. Orospu evladının biri sırf beraber olmadı diye yaptıklarına bak. Ülkede adalet diyorlar sonra. Evet.
    3 -1 ... oytunkaran
  7. 7.
    abisi twitter'da katillerine idam değil müebbet istiyorum diyor, burada hala bu olay yüzünden idamı meşru hale getirmeye soyunan dalyaraklar var. idam isteyene kadar serbest kalmalarına itiraz et.

gündem olması ve katillerinin yargılanmasının sağlanması gerekiyor.
    4 -4 ... muammar gaddafi
  8. 8.
    abisinin ve avukatlarının iddialarına göre tecavüze uğrayıp 20. kattan aşağı atılan genç bir kız.

adalet paraya pula mülke cinsiyete dine dile ırka ait olmayan bir kavramdır.

herkes için adalet!
    4 -1 ... sabatax
  9. 9.
    Otopsi raporunda tecavüz izlerine rastlanmış. Ve onun katilleri şu an aramızda dolaşıyor. Adalet filan zırvasına girmiyorum hiç kalmadı artık öyle şeyler toptan mezara girdi.
    Bu rahmetli kızın hesabını kim verecek?
    Adaleti kim sağlayacak?
    Hangi kız babası gece rahat uyuyabilecek?
    Hangi yeni evli çift kız çocuğumuz olsa hayallerine girecek?
    Bir aileyi nasıl geri kazanacaksın?

Adaletin olmadığı yerde ahlaktan söz edilemez.

Bir can daha yanmasın diye lütfen artık adalet..
    3 ... letheways
  10. 10.
    Şule için artık yapılacak tek şey var o da adalet. Yazık ki Türkiye gibi adalet fukarası olan bir ülkede hala idamdan filan bahsediliyor. Umarım Şule'ye bunları yaşatan o pislikler en kısa zamanda gereğini bulur.
    3 ... margerita