1. 1.
  (bkz: ulu sözlüğü bilgi kaynağı olarak görmek)*
  kardeşim bildiğini unutursun burada.
  4 ... cilveli ahmet hoca
 2. 2.
  Hiç şizofren olmadığım için bilmediğim faktörlerdir.
  ... halkin sevgilisi
 3. 3.
  Sizofreni, calisma mekanizmasi tam anlasilamayan bir hastalik oldugu icin, diger cogu psikolojik bozuklukta oldugu gibi; cevabi net verilemeyecek bir ayrimdir.

  Sizofrenide verilen ilaclarin genellikle depresyon ve anksiyete bozuklugunda kullanilan ilaclar oldugu dusunulurse, kisinin yasadigi hayatin depresyona yonelmesine sebep olacak bir yasam oldugu iddiasiyla sizofreninin cevresel etkilere olan bagi kurulabilir.

  Ancak ailesinde sizofreni olan bir insanin bu hastaliga yatkinligi da genetik ihtimali dusundurur.

  Bu tarz muglak mevzularla ilgili munazara yaparken super argumanlar uretmek yerine, karsi tarafin argumanlarini cokertmenin daha kolay oldugunu dusunuyorum.

  Genetik ise neden tum aile fertlerinde dusuk seviye de olsa sizofreni gorulmemekte?
  Genetik ise, ilac tedavisiyle ya da psikoterapi ile nasil basedilebiliyor? Diger genetik hastaliklar psikoterapi ile duzeltilemezken bunu ozel kilan nedir?
  Bunlar aklima gelen anti-genetik argumanlari.
  2 ... 81tw15e
 4. 4.
  hem genetik hem de çevresel faktörler çok öenmlidir. çevresel faktörler zemin hazırlar ancak genetiğinizde bu kod yoksa o zeminin pek bir önemi yoktur. o yüzden yüzeysel anlamda genetik faktör çok ama çok önemlidir.
  1 ... rockonbaby
 5. 5.
  Aslında genetik bozukluk olarak algılanmaktan ziyade tümdengelim yöntemiyle zaten şizofrenik bir aurada büyüyen, yetişen birey şizofreni adayıdır.
  ... maroon6