bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sav: Şirinler komünizmi temsil ediyormuş

  Doğruluk derecesi: kesinlikle doğru
  smurfs* socialist men under red father'ın kısaltması olduğu hakkında iddialar var ve büyük ihtimalle doğru. Ayrıca şirinlerde para kavramının olmaması, bir din olmaması, herkesin kendisine özgü bir yeteneği olması ve bu yeteneği kullanarak kendi işlerini yapması, ihtiyaç dahilinde üretim tüketim olması bu savı destekler.
  Şirin baba'nın Karl marx gibi sakalı olması şirin baba'nın marx'dan esinlenerek yaratıldığını gösterir.
  Ayrıca gargamel'in kapitalizm ve faşizmi simgelemesi bir örnektir.
  146 -15 ... starfreedom
 2. 2.
  Sav: Gözlüklü şirin son derece aptaldır.

  Doğruluk derecesi: Yanlış.

  Herkes tarafından gıcık kapılsada, son derece ukala olsada, her şeye burnunu soksada aslında gözlüklü şirin şirin baba'nın varisi olabilecek tek şirindir.* çünkü okuyan, merak eden, araştıran ve şirin babaya asistanlık yapan yegane şirin odur.
  60 -3 ... starfreedom
 3. 3.
  Sav: Nasıl oluyorda kimse şirine'ye ilgi duymuyor.

  Doğruluk derecesi: Yanlış.

  Her şirin'in hayalinde şirine vardır. Her şirin şirine'ye çeşitli yalakalıklar yapar.Şair şirin ona şiirler yazar, aşçı şirin onun için yemek yapar. Hatta köyde kavga bile çıkmıştır. Şirin baba'nın bile şirine'ye karşı arzuları olduğu hakkında dedikodular vardır. Ancak şirinler, şirine'yi bir cinsel obje olarak görmemektedir. Şirine'ye olan arzuları her zaman daha güzele olan kavuşma arzusudur. Ayrıca aslında şirinlerde cinsellik yoktu. Ancak gargamel önce şirine'yi yaratıp****köye salınca şirinlere cinsellik gelmiş oldu.
  62 -3 ... starfreedom
 4. 4.
  sav: güçlü şirin gerçekten güçlümüdür?

  Doğruluk derecesi: yarı yarıya

  Son derece atletik bir yapıya sahip olan güçlü şirin son derece cesurdur. Ancak henüz kimseyle kavga ettiği görülmemiştir. Ancak yine cesaretine güvenmesi kendisinin güçlü olduğuna delalettir. Zaten kas geliştirmek için çalışmaları bunu belli etmektedir. Ancak bazen kendisinden kat kat büyük olanlar karşısında titrediğide dedikodular arasındadır.
  19 -1 ... starfreedom
 5. 5.
  sav: şirinlerin pipisi vardır.

  doğruluk derecesi: yanlış

  çünki eşeysiz üreyen şirinler de cinsiyet ayrımı yoktur bu ayrımı ilk çıkartan kişi faşist gargidir. o gargi ki hem oraların azına sıçan hem de faşistliğini buralara kadar konu edip buraların da ağzına sıçan kişidir.
  34 -7 ... isildur
 6. 6.
  sirinler aslinda insan içgüdülerinin nötürlendiği ve açgözlüğün olmadiği bir dünyayi temsil eden ütopik bir dünyadir.
  nasil ki mitolojide anlatildiği protemateus'un akıl atesini vermeden önce ki devrini yasatirlar bir şekilde.

  evet şirinlerin ilk bölümleri (özellikle trt zamani) akli basinda cocuklari adam yerine koyan bir nevi kucuk prens uslubuna malik cizgi dizi idi.

  ammavelakin şirinler gitgide gerceklikten kopup masallar dünyasina kaydikca sinir bozucu olmaya baslamiştir. ama ne olursa olsun şirinler en iyi cizgi filmdir.

  hele de pikacu mikacu gibi zibidiliklerin oldugu televizyonda oldugu günümüz devirlerinde.

  meraklisi için bir öneri bulabiliyorsaniz trt zamaninda ki dublajlarini bulun fevkalade iyi oldugu garantisi verebilirim.
  10 -2 ... mulayim
 7. 7.
  sav: büyücü şirin gerçekten varmıdır? Bir efsanemidir?

  Doğruluk derecesi: karmaşık bir durum

  Sihirbaz şirin'in şirinleri tuzağa düşürmek için uydurduğu bir şirin olduğuna dair efsaneler var. Ancak kendisi şirinler'in kuşkusuz en gizemli en esrarengiz şirinidir. Hakkında fazla bilgimiz olmasa bile karizmasıyla ortalığı feci yarmaktadır.
  3 ... starfreedom
 8. 8.
  sav : şirin baba varsa şirin annede vardır.

  doğruluk derecesi : kesinlikle evet

  herhalde yani olması gerekiyor, şirin baba kıçından çıkarmadı o kadar şirini.Şirine benzeri bir şirin anne vardı.bütün şirinler bebekken, rahat durmayan gargamel bir gün şirin annenin arkasından sessizce geldi ve onu yedi.bunun üzerine şirin baba, bütün şirinlere tek başına baktı.Altını temizledi, yemeklerini hazırladı, bütün şirinleri farklı kabiliyetleri olması için eğitti.arada bazı haylazlarda çıkmadı değil hani.
  (bkz: uykucu şirin)
  (bkz: huysuz şirin)
  17 -3 ... kumsaldaserapgorenadam
 9. 9.
  Sav: hani 100 tane şirin vardı? Neden sadece belli şirinler gösteriliyoR? Neden bütün maceralar onlar katılıyor? Bu haksızlık değil mi?

  Doğruluk derecesi: Yanlış

  Popüler şirinleri çıkarırsak geriye yaklaşık 87 tane şirin kalıyor. Ancak bu şirinlerde yine kendi halinde arkadaş grupları, bir popülerlikleri, bir mesleği vardır. Sadece her toplumda olduğu gibi sivrilememişlerdir. Ancak diğer şirinlerden ne eksikleri ne fazlaları vardır. Aynı şartlardadırlar. Ancak onlar kendi ortamlarında takılır.
  10 ... starfreedom
 10. 10.
  sav: şirine aslında erkek.

  doğruluk derecesi: kesinlikle evet.

  zaten erkek olmasa 100 tane erkeğin arasına koymuşlar şirine'yi birisi illa ki saldırırdı.
  ayrıca şirine ameliyat olmadan önce cuma namazında görülmüş.
  23 -10 ... mta88