1. 1.
    istanbul şirinevler'de bulunan bir okulumuzdur. Bazı ünlüler bu okuldandır. Ebru Gündeş vs....
    2 ... hec
  2. 2.
    sabri sarıoglununda okumuş oldugu bir okuldur.
    1 ... selmagezinir
  3. 3.
    bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü öğrencisi sinan yüce de şirinevler ilköğretim okulu mezunudur.

(bkz: tanımam etmem)
    2 ... arabaciarabayatasget
  4. 4.
    2-3 yıl önce yıkılıp yeniden yapılan okuldur. mezun olduğu ilköğretimi görüp nostalji yaşamak için hevesle giden gencin bomboş bir araziyle karşılaşıp şoka girdiği okuldur. 3000 civarında öğrencisi olan kalabalık bir okuldur.
    2 ... heartsurgeon
  5. 5.
    şirinevler'de bulunan naif bir okul. ayrıca beni ilgilendirecek kadar subjektif kısmı da

okumakta olduğum okul.**
    5 -3 ... madraper
  6. 6.
    yeri mekezde olan okuldur hatta teyzem karşısınd oturuyordu.
    ... orgena
  7. 7.
    bu sene katılmak istediğim okul. *
    2 -1 ... oytunkaran
  8. 8.
    şirinevler'de olan okul.
    1 -2 ... zatensinirliyim
  9. 9.
    yıkılıp yeniden yapıldıktan sonra adı 'şirinevler Mehmet şen ilköğretim okulu" olarak değişmiştir. bunun sebebiyse Mehmet şen adlı bir iş adamının m.e.b.'e yapmış olduğu bağışa karşılık isminin bir okula verilmesini istemesiymiş.
    seneler önce okuduğum ve mezun olup kurtulduğuma sevindiğim bir okuldur. eğer kürtleri sevmiyorsam bunun bir nedeni de bu okuldur. az serseri görmedim oralarda.
    ayrıca halen orada öğretmenlik yapmakta bulunan nurper göçen hocama saygılarımı sunuyorum. kendisi annemden sonra eğitim hayatımda en çok emeği geçen kişidir diyebilirim.
    3 ... yazar x