1. 1.
    peres'e misli ile iade edilen ayardır.
    13 -6 ... chilavert
  2. 2.
    bize bomba yağıyor kardeşim ondan yapıyoruz anlasana size de yağsa yapardınız derken ki köpüren surat ifadesiyle bütünleşen hayvani halidir.
    (bkz: perescilerin ayar anlayışı)
    1 -1 ... aagresifbayan
  3. 3.
    verdiği ayardan olsa gerek telefonla arayıp, "dinleyciler duymuyordu o yüzden sesimi yükselttim, size karşı bir hareketim olmamıştır. yaşananlar yüzünden üzgünüm" demiştir.

perez bile yediği haltın farkında ve pişmanlık bildirirken, israil basını bile erdoğan'ı moderatör provake etti derken içimizdeki israilliler* hazımsızlıktan öyle kabız olmuşlar ki yaptıklarını sıçmak sanıyorlar. oysa çıkardıkları sadece gaz. sıçamıyorsunuz bile lan.

hadi gidin bi çay koyun, gelicem ben.
    6 -2 ... happylover
  4. 4.
    o konuşmaların tamamını izlememiş kişilerin kabullenemeyeceği ayarlardır. önce peres erdoğan'a ayarı vermiştir. ardından ayarı yiyen erdoğan tam ayara girecekken moderatör dallamaın maç bitirir gibi bitirmesiyle erdoğan iyice coşmuştur.

peres erdoğan'ın
    "hamas ne olursa olsun, demokrasi ile seçilmiş bir hükümettir"
    demesinin ardından peres
    "demokrasi çoğunlukla değil, uygarlıkla olacak iştir"
    diyerek %47 oy alan erdoğan'ı baya sinirlendirmiştir.
    4 -1 ... kechi
  5. 5.
    ah ah ah... bir baykal, bir bahçeli, bir kenan evren olacaktı orada... %47 oyla hani ? aslında hiçbirimizin vermediği oylardan oluşan %47 ? peres o lafı diyebilir miydi ? ah ah...

demokrasiyi kendine yonttuğu sürece savunan pislikler görmekten bıktım ülkemde. statükocu zihniyet defolsun gitsin.

bu halk bıkmış arkadaş bıkmış. darbeci zihniyetten, kendine demokratlardan...

kabul etsek de etmesek de sandıkta "sike sike" alacak o oyları sevmediğimiz adamlar. ve bu iş seçimle olduğu sürece de adı da demokrasi olacak.

demokrasi, seçim dediğimiz şeyler, eli kanlı katillerin tanımlamaya hakkı olmadığı şeylerdir. çocuk katillerinin bildiği şeylerden değildir.

yeter ulan! katilin sözünden kendimize pay çıkarıyoruz! bunu yapan insan mı ha ?

zorunlu tanım : ülkemizde bazı siyasi çevrelerin kendince pay çıkardığı "ayar"dır.
    3 -3 ... defuser
  6. 6.
    (bkz: peres den çok peres ci yazarlar)
    2 -1 ... impala
  7. 7.
    vay anasını, keşke demez olaydım diye düşündüğü ayardır.
    -1 ... viba
  8. 8.
    her seçimde halkın ayar manyağı ettiği acınası insanların, var olduğunu zannetiği ayardır.
    2 -2 ... qb1903
  9. 9.
    avrupa birliğine girmek için götünü yırtan bir ülkenin başbakanı olarak, avrupa birliğinin terör örgütleri listesinde 10. sırada bulunan hamas'a açık açık destek veren tayyip erdoğan'a verilmiş derstir. demokrasi=çoğunluk? hee hee evet...

bu arada o listede pkk 14. sırada.
    1 -5 ... moltisanti
  10. 10.
    simon peres in insan öldürme konusunda en ince teknik detaylarının maharetine sahip oluşu, bu ayarın başlıca sebebidir. malum, bebek katili olmak ayrı bir hayvanlaşma ayarı gerektirir.
    3 ... sex files