1. 1.
  Toplumun son zamanlarda en önde gelen sorunlarından biridir. Boş boş şeyler peşinde koşan yeni nesil genç kesim ülkede ne bokar yarar bu durum, umumi efkar ın en cok merak ettiği mevzulardan biridir. Kitap okumayan, araştırmayan, milli tarihini kültürünü bilmeyen, milli rabıtaları gevşek vaziyette hiçbir şeyi sorgulamadan yaşayan okumayan yazmayan, internette boş beleş yerlerde takılarak, sürüye daima uyup her şeyi çağın gereği kabul edip sorgulamadan ve düşünmeden uygulayarak sıradışı biri olduğunu zanneden boş beleş nesil son zamanlardan çığrından çıkmıştır.
  Ulu önder Atatürk istinad ettiği mesele olan ve tarihte de defalarca tanık olunan "müstevlilerin siyasi emelleri" tabiri işte tam da amerikanın ve öteki emparyalistlerin internetteki twiter instagram gibi boş beleş siteleri yaygınlastırarak genclere kültürel ve milli değerlerini unutturması onları yozlaştırarak toplumu yönlendirmesi ve kolayca himaye etmesi gibi amaçlar gütmektedir.
  Filhakika Şimdiki gençliğin cok az bi kısmı akıllıdır onlar da sorgulamakta olan ve hemen ikna olmayan kesimdir. Akıllı, bilgili ilim irfan sahibi insanlar yönlendirilemez kandırılamaz ve himaye edilemezler, kendi hayatlarına ve fikirlerine kendileri yön verirler.
  Açık ve net.
  1 -2 ... yoksul genc
 2. 2.
  onu 10 15 yıl sonra anlayacağız.
  ... karanligin ruhunda bir gece