1. 1.
    kalabalık bir ortamdasınızdır, önce herkesin dikkatini üzerinize çekersiniz. büyük bir heyecanla başınızdan geçen bir olayı anlatmaya başlarsınız. aralarda gülmekten anlatmaya ara verirsiniz. anlatmanız bitince gerçek hayata döner ve kimsenin size gülmediğini farkedersiniz. ortamı yumuşatmak için "ay ay ay çok komikti ama", "o zaman yarılmıştık biz" gibi ısıtıcı cümleler kurarsınız ama etkili olmaz. mecburen geri çekiliş cümlenizi söylersiniz...
    13 -1 ... shakesbeer
  2. 2.
    arkadaş grubu konuya girmiş ilerlerken siz sonradan dahil olmuşsunuzdur, konuyla ilgili süper bir espri hatırlayıp konuyu bölmeye ve esprinizi sunmaya çalışırsınız ancak 3-4 dk sonra başarılı olursunuz, herkes pür dikkat size bakarken siz konuyu tekrar hatırlatmak için beceriksizce çaba sarfeder, sonrada esprinizi patlatırsınız, fakat kimse gülmez, sizde başlığı söylersiniz, şimdi anlatınca komik olmadı tabi ama anladınız siz.*
    2 ... kidd
  3. 3.
    (bkz: espriden sonra bitti demek)
    2 ... chanson de roland
  4. 4.
    anlık esprilerin paylaşılmasından sonra durumu kurtarmak için söylenen söz.
    ... zlatan1937
  5. 5.
    olayın komikliğini tam olarak yaşatmayı başaramayan bir insanın anlatımdan sonra kendini haklı çıkarma çabasını gösteren cümledir.
    -ya anlattım da, yaşamak lazım tabii.
    -tabii.. tabii..
    1 ... iceri terligi
  6. 6.
    neyse onu bırak da, geçen ne oldu biliyor musun diye profesyonel şekilde kurtarılır.
    2 ... refsum
  7. 7.
    (bkz: sorun değil birazdan tekrar dene abicim)
    ... zatiali
  8. 8.
    -eheheh işte ben öyle diyince bu durdu bi baktı "olur mu" dedi heehehhe
    *hehe çok sevindim senin adına
    -şimdi anlatınca komik olmadı tabii ama orda olsan kesin yerleri yalardın gülmekten
    *hehe kısmet ya
    -ama kesin gülerdin bak valla diyorum
    *evet bence de
    -ama orda olmalıydın var yaa
    *kes artık
    -ifffff
    2 ... yetmis minyona sesleniyorum
  9. 9.
    Karşıdakinden espriye tepki almadığında kendini avutma, karşıdakinin embesil olduğunu düşünme durumu.
    ... little tramp
  10. 10.
    espriye gülmeyen adam gelir de bu laftan sonra sırıtır ya pis pis o an benim bittiğim andır osman..
    1 ... hefeweizen