bugün

tanım:şiir oluşturmaktır.
aşırı duygular yaşadığım anlarda yaptığım eylem. mesela ben 6+5=11 koşma yazarım. Ölçüsüz yazdıklarım ise duygu ağırlıklı olur.* ayrıca şöyle bir durum da vardır : (bkz: şiir yazdıktan sonra utanmak) (bkz: şiirlerini saklamak)

edit: bi ara şiir yazıyormuşuz yahu. benim açımdan nesre dönen eylemdir.
herkezin harcı değildir,duygu yüklü olmanız lazım bunun içinde dertli olmak gerek efkarını,duygularını kağıda dökmektir.ayrıca yazması kadar okumasıda zordur.
şiir yazmak diyorduk
şiir dedik doğrulduk

neye, kime ve neden yazacağını bileceksin önce
düşünmeyeceksin, bileceksin !

kelimeleri bulacaksın sonra
aramayacaksın, bulacaksın !

onları bir ipe dizeceksin
ipi boynuna asacaksın
bazen sus pus olacak
bazen avazınca bağıracaksın

çığlığın duyulmayacak
sustuğun bilinmeyecek
ama öyle bir yazacaksın ki
yazdığın silinmeyecek

şiir yazmak diyorduk
şiir derken yorulduk...
genelde "yetenek" olarak dile getirilir fakat az yetenek çok bilgi birikimi gerektirir. sadece yetenek değildir. sadece bilgi birikimi de değildir. ikisi bir olduğu vakit güzel bir şiir elde edilebilir. tabi konusu da etkileyici olmalı.
sabır gerektirir sabır hafif bir slow müzik açarsınız başlarsınız duygularınızı kaleme dökmeye kimi zaman çok takılırsınız kimi zaman duramassınız dökülür kendiliğinden ama insana şevk gelmesi lazım ve güzel eserler çıkarmak için aşık olmak gerekir en ızdırablı aşklar yaşasanız bile o aşk bittiğinde o aşkın en güzel meyveleri olarak kalır o şiirler...
divan şiiri yazmak isteyeceğiniz vakit çok büyük kafa patlatmanız gereken olay.
osmanlıca sözlük, aruz kalıpları ve bir vefasız sevgili işinizi görür.
Bukowski'den alıntı yaparak açıklanası olay: "Yazmak, hayatın çok az şey sunduğu zamanlarda yaşama decam etmemi sağlar."
(bkz: roman yazmak daha bir göt ister)
ince bir yetenektir.
güzel şeydir şiir yazmak. yazdıkça huzur verir, rahatlatır. kalem, kağıtla buluştukça üzerinizden yükler kalkmaya başlar, sizde bütünleşirsiniz iyicene kağıtla, aşkla, nefretle, cesaretle, hüzünle kısacası hayatla...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.