1. 1.
    hemen hemen her insanın başına gelen ama sıkça tekrarlandığında kesinlikle doktora gidilmesi gereken bir durumdur. fazla kafein tüketmek, çay içmek ve çikolata yemeninde çarpıntıya neden olacağını hatırlayalım.
    dün gece başıma gelen bir durum ayrıca, telegol'ü izlerken dalmışım, tam da gökmen özdenak'ın "anadın mı anadın mı" derken uyumuşum öyle. kalbim öyle hızlı atmaya başladı ki, uyandım. kalktım ayağa pencereyi açtım ama yok geçmedi. ara ara nefes alamadım "ulan gidiyorum herhalde, kelime-i şaadet bile getireyim" dedim. sonra baktım azrail yok ortalıklarda herhalde geçer dedim yattım ama yine aynı çarpıntı devam. sonra telegol devam ediyordu serhat ulueren'in kelini ve koca burnuna bakıp gülerken hafif bi azaldı. sonra nete girdim hemen "soğuk su için, elinizi soğuk suya daldırın" geçer yazıyordu, yaptım ve geçti. sebebini tam anlamadım ama bi doktora gidicem en yakın zamanda, muhakkak bi sebebi vardır.
    2 ... geliyorumbisaniye
  2. 2.
    160 nabızla 2 sene acil serviste yaşadığımdan bu ne ki dedirtti.

fizyolojik bir şey yoksa muhtemelen panik bozukluk.

kabullenmek zor oluyor ama maalesef.
    ... hachikos
  3. 3.
    Bir çok sebebi olabilir bu bulgunun. Stres yada anksiyete gibi. Böyle bir vital bulgu görüldüğünde nikotin ve kafein içeren hiç bir şey kullanılmamalı yada azaltılmalı. Doktor gözetimi altında ilaç tedavisi de uygulanabilir, lakin sebebi araştırılması önemlidir. Doktora gitmek bazı hastalarda stres yaratabilir bu yüzden Evde/rahat ortamda iken de ölçülmesi önerilir. Anemi hastalarında sık görülen bir bulgudur.
    ... pinklady
  4. 4.
    Anksiyete bozukluksa siki tuttun demektir.
    1 ... zabaha gadar eglence go on
  5. 5.
    Bi haftadır başıma gelen olaydır. zaten aritmi vardı bi de bu çıktı başımıza. doktora falan da gitmedim. kendim de ölçmedim. kaçtı bilmiyorum ama göğüs kafesimden fırlayacak hissi ve yattığın yerden kalkamama baş dönmesi ve tansiyon gibi etkileri oldu. bir iki gündür yok. sanırım depresyonda olduğum için. ama çok da umrumda değil yani üç günlük dünya en fazla ölürüz ne olacak?
    ... lady kk
  6. 6.
    içinizden başka bir insan çıkacakmış gibi hissedersiniz ama o insan bir türlü çıkamaz, iğrenç bir şeydir, düşman başına sözlük.
    ... hektisch
  7. 7.
    (bkz: taşikardi)
    4 ... fyabse
  8. 8.
    anksiyetemin ilk başlangıcında bolca yaşadığım.
    Hatta kalbimin teklediğini hissediyordum.
    Hayat kısa, kuşlar uçuyor.
    Takmayın kafanıza.
    3 ... vatansever terorist
  9. 9.
    Tüm göğüse yayılıyor, boyundan sırta doğru bir ağrı ve terleme var ise dikkat edilmesi gereken durumdur.
    ... zikredenpikachu
  10. 10.
    aşık mı oldun lan?
    ... akrilikboya