bugün

Eğer sözel şekilde dile getiremiyorsanız, bir işaret verip kendimi anlatmam lazım diyorsanız, sırasıyla elinizi açıp dur şeklinde tutup sonrasında baş parmağınızı içeri alıp diğer parmaklarınızı da üstüne kapatarak yumruk yapıyorsunuz. Görseli bırakıyorum. Lütfen bu işareti kullanın, bilmeyene de gösterin. Lütfen.
görsel
görsel
Rabia'dan bir anda sol direnişe dönen harekettir.
Güzel bir düşünce ama bir yandan da ne kadar fonksiyonel diye düşündürüyor. Sokak ortasında şiddet gören kadına bile yardım edilmiyor bazen bi el işaretinin ne kadar faydası olur??
https://mobile.twitter.co...amp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
Bu örnek de olduğu gibi.
Sol direniş olması için sol yumruk fotosu olması gerek. Bu sağ yumruk fotosu.
‘insanların dikkatini çekmek için onların omuzlarına dokunmanız artık yeterli değil. onlara bir balyozla vurmanız gerekiyor.”
Se7en (1995) : https://replikler.net/replik/se7en-yedi-replikleri/

yani diyeceğim o ki, el işareti falan nafile. ama biz yine de öğrenelim. ne olur ne olmaz.
teşekkürler yazar arkadaşım.
uzun süredir bu kadar faydalı bir entari görmemiştim uludağ sözlükte.
Kaynak burada. Siteyi iyice gezerseniz karantina esnasında kadınlara destek amacıyla böyle bir şey bulunmuş. Amaç, dijital ortamda herhangi bir iz bırakmadan yardım çağrısı yapmak, fark edilmemek. Dursun burada bilgi iyidir.
https://canadianwomen.org/signal-for-help/
inşallah içimizden kimse bu işareti yardım istemek için birine yapmak zorunda kalmaz ama bilmekte fayda var, bir kız kardeşimizin yardıma ihtiyacı olabilir...
görsel
bunu hangi adam anlayacakta size yardım edecek aq? imdaaat diye bağırın.
Hızla yayılması gereken harekettir. Bazı kadınlar şiddet görüp seslerini duyuramıyorlar çünkü korkuyorlar. Bu hareket sayesinde belki birkaç kadın kurtulur yaşadığı çileli hayattan.

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.