1. 1.
  Şialara atılan iftiralardan biri;

  Müşriklerin putlarına bile sövmeyi yasaklayan (çünkü cahillikle onlarda bizim ilahımıza söverler) bir dinin müntesipleri olan bizler Müslümanlara niye sövelim. Ancak şu var ki, Ehl-i Sünnet sahabeyi dokunulmaz addeder. Ehl-i Sünnete göre sahabe, Peygamber Efendimiz’i (s.a.a) gören onun sohbetinde bulunan kişilerdir ve tamamı adildir. Onlar gökteki yıldızlara benzer, hangisine uyarsanız doğru yolu bulursunuz.

  Fakat şia’ya göre bir insan ömründe bir kerecik Peygamber Efendimiz’i (s.a.a) görmekle böyle önemli vasıfları elde edemez. Kendisine uyulduğunda hiç şaşmayacağı bir kılavuz edinmiş olmaz. Peygamber Efendimiz (s.a.a) in vefatından sonra ortaya çıkan bir çok hadise bunun ispatıdır. Sahabelerden Muaviye’nin, Amr b. As’ın ve daha nicelerinin yaptığı zulümleri tarih kitaplarından okuyun. Tarihi doğru bir şekilde öğrenmeye çalışmanın ve insanları hak ettikleri mevkiye koymanın adı küfür ve sövme değildir.
  1 -3 ... carlos lehder
 2. 2.
  cennetle müjdelenen sahabelerden hz.ebubekir,hz ömer,hz osman,hz talha,hz zübeyr'e küfredenler şia değilmidir?
  3 -2 ... kuteybe
 3. 3.
  Sahabe peygamberimizin de dediği gibi gökyüzündeki yıldızlar gibidir. Çünkü onlar Rasûlullah'ı görmüş, onun nazarına girmiş ve onun müridi olmuşlardır. Kuranı kerim de birçok ayette sahabeden bahşedilmiş ve övülmüştür. "onlar Allah'tan razı, Allah da onlardan razı" denmiştir kutsal kitapta. Hz. Ömer ayetle korunmasa ona bile sövecek şiiler var. Hatta küfürle suçlayan olurdu.
  1 -1 ... maskeli imam
 4. 4.
  Doğrudur. iftira falan değildir. Hz.aliyle cemel savaşını yaptığı için hz.aiseye ağır hakaretlerde bulunurlar. Ayrica hz.alinin hakkını yediklerini var saydıkları için ondan önceki üç halifeye de hakaret ederler.
  Ayrıca ehli sünnet sahabeyi hatasız gunahsiz ilan etmez kuran bizzat muhacir ve ensari yani sahabeyi övdüğü ayrıca peygamber efendimizin hadisleri de bu yönde olduğu için onlara hürmet ederler.
  3 -1 ... mazrub
 5. 5.
  geceden beri mutacı şia pisliğinin propagandasını yapan yazar başlığı.

  gelip burada; hz. ebubekir'den, hz. ömer'den, hz. osman'dan, hz. aişe'den Allah razı olsun demediğinin sürece samimiyetine zerre inanmayacağım. ha tabi, desen bile kalben kabul ederek söyleyecek misin orası meçhul. zira şia'da takiyye inancı var.
  1 -1 ... sakalli adige