1. 1.
  hem insanlara hem de cinlere fetva vermiş büyük alim merhum imam-u sakaleyn şeyhülislam mehmed ebussuud efendi'nin fetvası.

  ayrıntılı izahat için,

  http://www.sapitanlar.com...esi-hakkindaki-fetvalari/
  2 -8 ... doc dr akil hocaoglu
 2. 2.
  haklıdır adamlar hz ömere hz ayşeye, osmana her gün sövüyorlar.
  6 -5 ... terrible ivan
 3. 3.
  dini bir yaklaşımdır.

  ah şu tekfirciler... ee sonra? keseceniz mi adamları amına koyayım ha! bunca kin nefreti nereden buluyosunuz lan!
  5 ... zoeger
 4. 4.
  Ajanadam'a ek; mutayı caiz görüyorlar ve iran'da bu nikah türü (din adı altındaki fuhuş) çok yaygın. Kuran'dan ehlibeyt ayetlerinin çıkarıldığı iddia ederler, abdestsiz namaz kılarlar (yarım abdest)

  Ayrıca iran'ın tarihi de malum.
  3 -2 ... sakalli adige
 5. 5.
  siktir git saçma saçma konuşma dedirten başlık.
  arkadaş. şia falan beni bağlamaz. ben hz ali'nin halifelik hakkına (gadir-i hum) ve ehlibeyt'ine tüm yüreğimle inanıyorum. bunun adı şia olur alevilik olur hatta budizm bile olsa hiç umrumda değil. ama sen gelip de burada bunları yazdığına göre zerre kadar akıl sahibi değilsin.
  8 -8 ... tomris hatun
 6. 6.
  "uyurken öldürtürsen günah olmaz" diyen bir alimin fetvasıdır. bi de ona buna kafir diyor, gülünç.
  -1 ... lorenzocapriari
 7. 7.
  dönemin siyasi şartlarına binaen verildiği açık. ama şu da var ki şia kadar ikiyüzlü içten pazarlıklı ikinci bir islami grup tarihte görülmemiştir. çünkü sünniler emin olmalı ki şiiler kendilerinden hiç ama hiç haz etmez. hatta uludağ sözlükte yazan bir tane orospu çocuğu var, işi gücü sünnilerin kutsallarına saldırmak. her seferinden mezhepçilikten, ayrımcılıktan yakınıp mezhepçiliğin en alasını yapan adamlar kafir değilse bile namussuzdur. işte bunlar da böyle namussuz insanlardır. mesela bunların lideri olduğunu iddia eden bir deyyus var kanal kanal geziyor bazen. kendi uyduruk gadir bayramlarından ehli sünnetin kutsalarına demediklerini bırakmazken, çıktığı kanallarda şia sünni kardeştir falan diyorlar. şerefsizler.
  bu ülke sadece müslümanların yaşadığı bir ülke değil, bunu kafasına sokması gereken ilk grup şiiler ve alevilerdir. çünkü iğrenç ve faşizan tutumlarına rağmen halen daha mazlum edebiyatı yapabiliyor olmaları ancak ikiyüzlülükle açıklanabilir.

  ayrıca dininiz bir yalandan ibaret bunu da bilin. islam tek bir yalansa şia 1 milyon yalandır. bence ebusuud haklı.
  4 -3 ... her gunu son gunun gibi yasa
 8. 8.
  Şia da sunnilere aynı şekilde itham ediyor. şimdi bu iki trafın birbirinden farkı ne ? Asla kanitlanamaz dogmalari benimsemis grup, ikise de en dogru benimki, baskalarininki yanlis nananana sizi duymuyorum.. diyorlar.

  6 rakamina iki uç tarafindan bakan iki kişi gibi, biri 6 diğeri 9 diyor. Dolayisiyla inanc uzerinden toplumlara itham ederken dikkatli olmak gerek.
  3 -1 ... hammet
 9. 9.
  O kafirdir bu kafirdir deyip sorsan "her seyi allah bilir" der bu tipler.

  Siktir ediniz.
  4 -1 ... lannoldu
 10. 10.
  aynı şahıs, kanuni nin sülalesinde kimi bulursa kesip biçmesine de fetva vermiştir.
  1 ... kepler22b