1. 1.
    karşımda oturmuş; ancak 2. sınıf insanların izleyip sevebileceği, bir programı izliyor. deliler gibi eğleniyor da üstelik. her gülüşünde 15 kiloluk memeleri sallanıyor. bana dönüp sevgiyle bakıyor gözlerime; bilmiyor ki ondan nefret ettiğimi...

şişman bir kız olmak; tanrının bir kadını tabi tutacağı en büyük sınavlardan biridir; ve ben bu sınava defalarca giren öss mağdurları gibiyim. her biri 15 kiloluk yağlı memelerim. yaklaşık 4 kattan oluşan ucube göbeğim, değirmen taşı büyüklüğündeki iğrenç kalçalarımla tam bir enkazım.

erkekler benimle sırf işleri düşünce muhatap olur; tek birinin bile benimle gönlünce sevişeceğini düşünmüyorum. kızların bana olan hoş tutumu ise sadece onlar için tehdit oluşturmadığım içindir. saatte iki litre terleyen, vücudu kıllardan muzdarip; 3 haneli kiloya sahip bir kızı kim tehdit olarak görürki; işte bu yüzden benimle iyi anlaşırlar. bende onların anlayışsız sevgililerini dinlerim.

tüm bunların sebebi annemdir. tercih edilmememin, erkelerin ilgisini çekemememim, sosyal bir asalak olmamaın tek sebebi annemdir.
    yüzlerce kiloluk basenlerine, çirkin vücuduna, iğrenç estetiğine bakmadan; beni bencilce doğuran annemdir. zavallı babam; bu kadınla nasıl sevişiyor...

dizisi bitti; gelip yağlı dudaklarıyla yanağımdan öptü, defol git diyemedim, içime oturdu, ben en iyisi gidip french ojelerime sarılayım.

tanım: varlığından annesini sorumlu tutan kızın haklı isyanı.
    -3 ... ilgi cekmek istiyorum
  2. 2.
    kimse annesinden şişman diye nefret etmez, anneler her zaman melektir.
    1 ... montreal