1. 1.
    okan, yaşar, ufuk gibi üniversiteler için yapılan liseden bozma üniversiteler yorumunu tersten algılamış üniversiteden bozma ortaöğretim kurumu. terakki vakfı okullarının gözbebeği memleketimin en ensesi kalın insanlarına hitap eden eğitim kurumu.
    3 -2 ... shalamar
  2. 2.
    senelerimin geçtiği ve bir türlü sevemediğim okul.
    1 -1 ... nahil
  3. 2.
    yesille saridir okulun bayragi,
    ilmimiz yukseltir bu sanli sancagi,
    terakki yoludur ilk hedefimiz,[aman allah]
    sisli terakki lisesindeyiz.

atam izinde yurumektir andimiz,
    turk genci olmaktir seref ve sanimiz,
    terakki yoludur ilk hedefimiz,[aman allah]
    sisli terakki lisesindeyiz.

eğitim adına beni ben yaptığını ve farkını mezun olduktan yıllar sonra anladığım okulum.
    2 ... nuit
  4. 3.
    3 gün önceye kadar okulum olan artık eski okulum diye söyleyeceğim saçma okul.mevzusu geçen okulun youtube la görüşme olayı bizzat bizede söylenmiştir.zorla video'ları sildiren okul.
    ... nıloyku
  5. 4.
    zamanında 'hangi okula gidiyosun lem?' sorusuna, incecik, masum ses tonuyla, (bkz: çişli terakki lisesi) şeklinde cevap verip, her seferinde soranları gülmekten yerlere yatıran 6 yaşındaki bir çocuğun, asla yazdırılmaması gereken okul.
    1 ... malign
  6. 5.
    değerli eski fizik hocam mehmet ulukan ın öğretmenlik görevini bir zamanlar yaptığı okul . değerli hocam mehmet ulukan "sokaktaki adam ol" lafını derslerinde ilk kez bu okulda kullanmıştır.
    ... mazlumugetirinbana
  7. 6.
    ne yazık ki artık söylendiği gibi refik'i ve dinçer'i kalmamış olan okul.okulum.hayatımın neredeyse en zor günlerini geçirdiğim,ancak mezun olacağım gün büyük hüzünle ama bi o kadar da gururla ayrılacağım okul * . necdet (bkz: nejdeath) ,duygu,nural,cem şimdiki müdür yardımcıları ileride ne olur bilinmez,endişeyle bekliyoruz..
    ... deli prenses
  8. 7.
    ensesi ve cüzdani kalin ailelerin cocuklarini daha tiki, daha simarik ve daha serseri olsunlar diye gonderdikleri okul.

fakat her zaman istisnalar olmustur.
    1 -1 ... vorhang mithrandir
  9. 8.
    türkiye'nin en köklü ve saygın eğitim kurumlarından biri her ne kadar adı sabetayizmle, nizami bir okul oluşuyla ve kısmen dejenere gözüktüğü öne sürülen öğrencileriyle anılsa da.
    ... leggare
  10. 9.
    kendisi hoş, öğrencileri ise boş olan okuldur.
    -2 ... vorhang mithrandir