1. 1.
    islami ritüeller içinde en pagan olanı. hiç sorgulamadan yerine getirilen, şeytanın kutsal topraklarda, binlerce müslümanın kendisine temas etmesinden keyif aldığından emin olduğum saçmalık. insan içindeki nefret ve öfkeyle beslenen şeytanın eğlencesi.

eskiden orada bulunan menat adlı bir puta, inananları taş sunarmış. (kimi tanrı* çok tok gözlü) şimdi o taşın içine hac vakti şeytan gizleniyor ve her yıl içindeki öfke ve nefretten kurtulamamış insanlar arasından en hırslı olanları kendine kurban seçiyor. yüzlercesini diğerlerinin ayakları altında ezdirerek, katili de mağuru da aynı saftan görüp, kuyruklu kırmızı kıçına bakıp, geh geh gülüyor.

bir taşa taş atmakta iç huzur arayanlara selam olsun.

bana ilgili gibi gelen (bkz: farklı olanı taşlamak)
    14 -5 ... caty blake
  2. 2.
    bir şeytan empatisi yaparsak;

taşlayın bakalım, taşlayın çekinmeyin...bunun diğer tarafı da var, nasolsa hepiniz yanıma gelceksiniz orda kim kimi taşlıyor görürüz...etme bulma dünyası burası din kardeşlerim benim...

-beni taşlayanların arasında sen de vardın di mi?
    +ah ellerim kırılsaydı da taşlamasaydım, ben ettim sen etme...
    3 ... karamsar kelimeler
  3. 3.
    $eytanın aklına gelmeyecek $eytanca bir eylem.
    3 -1 ... nightology
  4. 4.
    -ya haci bu ridvan degil mi?
    - yahu hakkaten seytan ridvan bu aha kafasini yardim.
    - yallah yallah yallah yallah
    (bkz: ridvanin niyazi olusu)
    -1 ... mulayim
  5. 5.
    annem bana "sen şeytanın tekisin" diye sık sık bağırdığı için duyduğumda ister istemez ürperdiğim hac sırasında yapılan bir faaliyet.
    ... scorpoison
  6. 6.
    şeytanın; "her sene aynı yerde taşlanmayı" beklemeyeceğinden dolayı imkansız eylem.

belki ilk zamanlarda, arkası dönük şekilde bir kayanın üzerinde oturup aklından hinlikler geçiriyorken, birisinin attığı taş kafasına gelmiş, çok sancılı bir iyileşme süreci yaşamış olabilir. bi ihtimal.
    ama öyle seri şekilde taş yiyecek, kafasını gözünü yardıracak, hele ki bu taşlama olayının ne zaman, nerde yapılacağı belliyken, o tarihlerde oralara gidecek, gezecek adam değildir kendisi.
    4 ... vadideki zumbuk
  7. 7.
    neden yapıldığına bir türlü anlam veremediğim hac ibadetinin bir parçası eylem. bir de ne olmuşta bu ibadet ortaya çıkmış, anlatılanlar hurafe midir bilinmez ama anlatılan şudur; şeytan orada gözükmüş. nasıl bir mantıkla şeytanın orda gözükmüş olmasına istinaden oraya bir taş dikilmiş ve insanlar o taşa* taş atıyor. diğer bir karmaşa ise putları tamamen temizlemiş islam dininde şeytanın gözükmüş olduğu yere taş dikmenin şeytanı putlaştırmadan farkı ne? bir de taş atıcam diye helak olan hacılar var ki, zaten o daha da vahim bir durum. ziyaretini yaptın duanı ettin dön ülkene, bu öfkenin sebebi ne. bir de hacı olucam derken katil olmanın alemi yok.
    1 ... spectracef
  8. 8.
    bir çok insanın ölmesine neden olan eylem.
    ... cranium
  9. 9.
    okey oynanıyorsa, masada sağınızda oturan şeytana yarayan taş vermemenizdir.
    2 ... kutupsal form
  10. 10.
    karşılık verilmesinden korkulan eylemdir.
    ... dunyayategetgecenadam