bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bilindiği üzere her insanın nefsi vardır.bir diğer ifade ile şeytan içimizdedir.dindar arkadaşların aydınlatmasını beklediğim konu.
    taşı alıp karşıya fırlatmak kolaydır fakat kendimize nasıl fırlatmalıyız,fırlatmalı mıyız?
    4 ... oncuemir
  2. 2.
    öncelikle dindar olaydım muhtemelen sözlük tarzı yerlerde dolaşmazdım. eminim yapacak daha önemli işlerim olurdu. tebliğ ve cihad gibi...

nefis ortalanması gereken bir şey. yanı hem ihtiyacını karşılamak hemde nefsin her dediğini yapmamak ve kanmamak.

mesela nefislerinize zulmetmeyin sözü kuranı kerim ve hadislerde geçmektedir. herşeyi sözlükten öğerenemezsin kardeşim.. yanıbaşında muhtemelen bir camii vardır. gir soruver imamlara.
    1 ... sadecetakilmakistiyorum
  3. 3.
    kafayı duvara vursan olur.
    4 ... dinazorus
  4. 4.
    cevap beklenen ilginç bir sorudur.merak ediyorum doğrusu.
    ... oncuemir
  5. 5.
    içine şeytan kaçmış-girmiş şeyi olmazdı o zaman- yani öyle bi ifadeyi kıçından uydurdun ve burda birileri okuyunca aynen lan öyle bişi vardı diyip- o öyle bişi diye düşündüklerini senin yazdığın sandılar-- yani normalde içine şeytan girmiş var- içindeyse daha ne kadar içine gircek aq

cmylmz: "derime mi nüfuz etcen aq" tarzı bişi.
    ... irkciolmayanhitt
  6. 6.
    eğer kötü ruh, şeytan vb. gözle görülmeyen bir varlık tarafından rahatsız edildiğini düşünüyorsan. ince küçük bir demiri kor haline gelmesini sağlayıp bedenine dini semboller ve bu tür varlıklara karşı koyacak birkaç dua yakmak gayet kesinlikle muhtemelen bazen sanırım galiba pek sanmıyorum ama bir ihtimal belki işine yarar ve kesinlikle denenmesini öneririm.
    2 ... ergenavcisitelat
  7. 7.
    hayır yani merak ediyorum madem şeytan taşlama denilen bir halt var o zaman kendinize de bir taş fırlatın şöyle en ağırından bir tane,öldürün şeytanları.
    bence aynı mantıktır ve soruya evet diye cevap vermeyen müslümanın samimiyetinden şüphe edilmelidir.
    1 ... oncuemir
  8. 8.
    ibretlik bir soru. cevabı ise evet olabilir.
    ... fear factory
  9. 9.
    Kendini taşlamayan bizden değildir.
    1 ... brad peach
  10. 10.
    başkasını bilmem de sen kendini taşla bence.
    2 ... yazar x
kapat