bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  eline silah alanın boş bu diyip karşısındakinin alnına dayadığı durumda duyabileceği olası öngörü cümlesi.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  fenerbahçeli rıdvanın yıllar önce trtde yayınlanan reklamı
  1 ... (emre)
 3. 3.
  (bkz: azrail blöf yapmaz)
  1 ... hunlu
 4. 4.
  şeytan'ın dolduruş eğitimi aldığını gösterir.
  ... xsentos
 5. 5.
  düşürdüğü nesneyi almak için yere eğilen kişiyi uyarı cümlesi olabilir. dizleri kırmadan eğilirse tabi, diğer türlü şeytan bile zor doldurur.
  1 -1 ... palta
 6. 6.
  düzenli olarak temizlenmeyen bir silahın mermi yatağında barut artığı birikir. bu artıklar horozun inmesiyle ateş alabirir ve yakın mesafede insana zarar verebilir. işte şeytan doldurur lafı buradan gelir. şeytanla alakası yoktur. insanın dikkatsizliğidir.
  (bkz: silahla şaka olmaz)
  ... mercy
 7. 7.
  eğilmiş insanların arkasına geçilerek, o anda onlara kötü şeylerin yapılabileceğini ispatlamak için söylenen soğuk şaka sözcüğü.

  - fikri abi bağcığın çözülmüş.
  + anaa dur bi bağlıyım.
  - hooop şeytan doldurur hehehehe.
  + napıyon lan gey misin sen.
  - hayır şeytanım.
  + sokarım şeytanına sitte.
  ... vakatanka
 8. 8.
  simple plan çocukken, boncuklu silahını ablasına vererek, "abla bak içi boş,hadi alnıma sık" der.lanet boncuk nereye sıkışmışsa artık, simple planın kafasında patlar.sonrası malumdur, ablaya saldırılır.

  (bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
  2 ... simple plan
 9. 9.
  silahla oynarken "bir an boş zannetmekten" ortaya çıkmış olan hadisedir.çünkü silahı ateşlemekten korkan bünyenin olacakları zihninde düşünmesiyle yapıp yapmamak arasında kaldığı bir ikilemde çesitli ölümler,yaralanmalar meydana gelebilmektedir.soğukkanlı olmakta fayda olduğunu düşündüğüm ama yine de silahla şaka olmayacağını anlatan güzel sözdür.
  1 ... kaizersoze
 10. 10.
  şeytanı savaşta cepheye almamız halinde oldukça verimli olabileceğini gösteren cümle. şeytan boş topları doldurarak hem sevaba girecek(!) hem de askerlerimizi top doldurma işleminden kurtaracaktır. ancak espritüel bir bakış açısıyla yaklaştığımızda ki yaklaşmaya da biliriz; farzı misal yaklaştık diyelim askerliğin yan gelip yatma yeri olmasına neden olabilir maazallah.
  ... ejderham