1. 1.
  Epey yüksek ihtimaldir.
  Allah'ın kendisinden başka hiçbir şeye secde etmeyecek, Allah'ın gücünü ve kudretini bildiği halde dirayetli bir duruş sergileyecek kadar da kralmış kendisi.

  Şimdi insanoğluna bir canlı getirip 'buna secde edeceksiniz' deseler eder misiniz? 'Biz sadece Allah'a secde ederiz' dediğinizi duyar gibiyim. O halde şeytan sana niye secde etsin ki?

  Yaradılışta şeytanın çok üzerine gidildiğini düşünüyorum.
  15 -8 ... alkolik oldum
 2. 2.
  Bir politikacının cennete gitme ihtimalinden fazladır.
  1 -1 ... mr forever happy
 3. 3.
  yüzde yüzdür. Sen git şeytan'ı bir insana secde etmedi diye cezalandır sonra da kuran'ın her yerinde allah'tan başkasına secde edenlere hakaret et. Bu nasıl bir çelişki?
  1 -1 ... has kemalist
 4. 4.
  tartışılmaz..
  karşısına bir canlı getirip buna secde edeceksin denmiyor.. yarattığı canlıyı karşısına getiriyor ve şeytan da bunu allah'ın yarattığını biliyor..
  gözünün önünde sivrisinek yaratsa biri ve buna secde et dediğinde secde edecek insanların, şeytandan daha kirli düşüncelerini akıtmasından başka bir şey değil bu..
  kötü düşünceyi şeytanın arkasına sığınarak yaymak tam da bu söylemin altındadır..
  ... esas oglan
 5. 5.
  Allah emretmesine ve melekler secde etmesine rağmen uymamıştır. bunun sebebi Allah'tan başkasına secde etmeyecek olması değil, kendini üstün görmesiydi. Allah bunu biliyordu. kendi de bunu söylemiş.

  http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
  1 ... kesif
 6. 6.
  Kendini üstün görebilir ama herşeyden büyük bir allah var.
  1 ... selia