1. 1.
    Kemalistlerin şeriat geliyor iltica geliyor laiklik gidiyor diye üç buçuk atmaları hoşuma gidiyor. Vakti zamanında şeriatin gereği olarak adnan menderesi ve bir takım hocaları asan siz. şeriatin nimetlerinden faydalanan siz ama şeriati adam asmayı kötü gösteren de siz. Madem asmak kötü vakti zamanında siz neden astınız diye sorarlar adama.Bu kemalistlerin kendi ülküsü uğruna her şeyi yapabilen niteliksiz insanlar olduğunu gösterir. Yazık bu tür insanlara sadece acıyorum.

Not: idam hani arap ülkelerine özgü geri kalmışlığın bir sembolüydü?

Cevabı şu: idam ile muhafazakarları korkutup onları sindirerek kontrol altına almayı istemenin bir sonucuydu.
    2 -5 ... rebel12
  2. 2.
    idamı şeriata özgü bir ceza türü zanneden zırın zırı cahil bir aktroll beyanı. Laik bir ülkede idam olabilir ve bana göre olmalıdır da. Menderes ve o sarıklı hocalar ise gerici ve hain oldukları için asıldı.
    2 -1 ... marjinal turk fasisti
  3. 3.
    idam insani bir geri kalmışlığın sembolüdür.

fi tarihinde türkiye'de uygulandı ya da halihazırda abd'de uygulanıyor diye bu durum değişmez.

ayrıca idam insanlık tarihinin en eski ceza yöntemlerinden biridir.

islamiyet ile bir alakası yoktur.
    -1 ... lucius vorenuss
  4. 4.
    hakikaten ben de çok kızıyorum o zihniyete.. yeterince hacı-hoca asmadığı için...

medeni ülke istiyorsan fransa'ya bakacaksın...
    fransızlar ikinci dünya savaşında alman işgalinden kurtulur kurtulmaz on bin kişilik bir "işbirlikçiler" listesi çıkarmışlar.. ve alman askerlerine yolda selam verenler, ya da bir bardak su verenler de dahil olmak üzere bir sene içinde onbin haini asmışlar...

atatürk'ün de böyle yapması gerekiyordu.. yapmadı.. umumi af çıkardı.. bugün yobazların böyle cak cak ötebilmesinin tek sebebidir o umumi af...
    2 -2 ... arbutus unedo
  5. 5.
    Farz edelim idam doğruydu Bugün siz istediklerinizi asarsınız yarın onlar sizi asar hoş olur mu bu. Entry girerken insanları düşünmeye davet ediyorum. Konu sırf atatürkü aklamak olunca idam düşüncesini temellendirmek için ideolojikerinizin bile dışına çıkıyorsunuz.
    ... rebel12