1. 1.
    son zamanlarda çok dikkatimi çekti, şeriata karşı olan ve onun dinin bir parçası olmadığını iddia eden insanlar görüyorum. yahu siz ciddi misiniz? ben inançsız bir insanım, bir dinim yok fakat eğer sen bir müslümansan neye inandığını bilmek zorundasın!

adam diyor ki, müslümanım ama şeriat istemiyorum. (neden?) çünkü o çağ dışı. (yani sen allah'ın koyduğu kanunlara çağ dışı diyorsun. öyleyse öldüğün zaman da onun karşısına çıkıp 'senin koyduğun kanunlar çağ dışıydı' diyebilecek misin?)

bakın, eğer MÜSLÜMAN DEĞiLSENiZ, şeriata karşı çıkmanız çok NORMAL. çünkü müslüman değilsiniz, tabii şeriata karşı çıkacaksınız. ama bir müslümanın şeriata karşı çıkması nedir lan?

Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? Şu halde içinizden böyle yapanlar, netice olarak dünya hayatında perişanlıktan başka ne kazanırlar, kıyamet gününde de en şiddetli azaba uğratılırlar. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.
    Bunlar ahireti, dünya hayatına satmış kimselerdir. Onun için bunlardan azap hafifletilmez ve kendilerine bir yerden yardım da gelmez. (Bakara Suresi85-86)

“Bundan sonra seni emirden olan bir şeriât ile vazifelendirdik”(Casiye/18)buyrulmaktadır…

yani ey müslüman, eğer sen kurana inanıyor, allaha inanıyorsan, şeriata inanmak ZORUNDASIN.

aksi takdirde direkt dinden çıkar, kafir olursun.

fakat burada bir kırmızı çizgi var. şimdi sen eğer "şeriata inanıyor ve kabul ediyorum ama uygulamak istemiyorum" dersen, dinden çıkmazsın. sadece günahkar olursun. bu tıpkı "namaz kılmak dinde vardır tamam ama ben kılmak istemiyorum" demekle aynıdır. dinden çıkmazsın. ama sen eğer "namaz dinde yoktur" veya "şeriat dinde yoktur" dersen, ka-fir-sin!

insanlar daha hangi dine inandıklarını, neden inandıklarını ve o dinin neyi emrettiğini bilmiyorlar...

şu inançsız halimle islamı bir çok müslümandan daha çok savunuyorum anasını satayım.
    9 -4 ... bituhafadam
  2. 2.
    Şeriata karşı değiliz de ele verir talkını kendi yutar salkımı hocalarla bu işin yürümeyeceğini görebiliyoruz. .
    2 -3 ... vigilante8
  3. 3.
    Şeriat a karşı değilim ama şeriat suudi arabistan ve iran değil kardeşim

Hacı,hoca kayır adına şeriat de o zaman niye isteyeyim.
    1 ... ismail gaspirali
  4. 4.
    Şeriat bir kavram. Bu kavramın orjinali var bir de insanların (yöneticiler) anladığı var.

Fethullah gülen gibi sözde din alemi şarlatan biri çıkıp deseydi islamda deve sidigi içmek vardır ve şeriate uygundur.

Müritleri de kesin doğrudur dedi içti ne olacak. Ya da islamda kısasa kısas vardır idam gelsin dedi ve bütün R.T.E yandaşlarını idam etti ne olacak.
    1 ... sassanach
  5. 5.
    Hangi şeriata? Suudların bi donald twittiyle vazgeçtikleri şeriata mı?
    2 ... paganviodio
  6. 6.
    şeriattan çok bunun kim tarafından uygulanacağı önemli ülkemizde maalesef.

hal böyle olunca peygamber gelse o da istemez şeriatı bu ülkede.
    ... ocus
  7. 7.
    (bkz: ne ayranım dökülsün ne götüm sikilsin)
    -1 ... dinsiz kitapsiz kafir