1. 1.
  prof. dr. ilhan arsel'in kadının islam inancı içerisindeki yerini kurandan aldığı ayetler ve muhammed'in sahih kabul edilen hadislerinden yola çıkarak değerlendirdiği ve eleştirdiği kitap..

  ilk okuyuşta muhtemelen birçok okuyucu şaşıracak yazarın yalan söylediğini ya da en azından abarttığını düşünecek ama kitapta gösterilen kaynaklara ve bizzatihi kuran'ın kendisine baktığında yazarın belki de az bile yazdığını görecektir..

  Allah erkeleri kadınlara üstün tutmuştur (Nisa Suresi, ayet 34, Bakara suresi ayet 228);

  mirasta erkek, kadına oranla iki misli pay alır (Nisa suresi ayet 11, 176);
  karısının itaatsizliğinden ya da inatçılığından kuşku eden erkek, ona dayak atabilir (Nisa Suresi ayet 34);

  Namaz kılan bir adamın önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur;(Buhari 8/102)
  8 -7 ... shalamar
 2. 2.
  Sonuçta Kuran'da yazılan ayetleri eleştirmek Allah'ın yarattığı bir mahluka kalmadığına göre,Prof. ünvanına sahip olan ancak bu ünvanıyla imamcılık oynayan ya da ulemacılık oynamak isteyen bir şahsın kişisel hezeyanı olan kitap.Art niyetli yazılmış olup dikkate alınması zaman kaybıdır.Böyleleri gelir geçer kalıcı olan islamdır.Nokta.
  6 -12 ... italiano
 3. 3.
  (bkz: ataerkil toplum)
  1 -1 ... gamze
 4. 4.
  peygamberin geldiği devrin kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir devir olduğunu unutan, kadınların bir mal gibi alınıp satıldığını bilmeyen, kız çocuğunun sebeb-i utanç olduğundan haberi olmayan bazı insanlarca kadının şeriat tarafından ikinci sınıf muamele gördüğü savunulmaktadır. tabi bekara karı boşamak kolaydır. insan bir tarih meselesini yorumlarken o tarihi çok iyi bilmeli. yoksa kıçını devirerek yazılacak kitaplar yorumlar ancak bu kadar olur.

  islamda kadının yeri belki ciltlerce kitap tutar ama kısaca değinmek gerekirse;

  allah erkekleri kadına üstün tutmuştur, bu zaten çok açıktır, memleketin tüm angaryasını ameleliğini yapanların hepsinin erkek olduğunu düşünürsek erkeğin ciddi manada bir fiziksel üstünlüğü vardır.

  islam toplumlarında erkek evi geçindirmekle yükümlü olduğu için tabii ki iki kat pay alacak. ama burada bir kesinlik söz konusu değildir. yani mesele vicdana bırakılır. erkeğin ihtiyacı yoksa hiç de almayabilir.

  dayak kelimesi her çeviride mevcut değildir. yani art niyetli insanlar bu çeviriyi dayak diye almıştır. dayak atan psikopatların da kuran da yazmasını gerekçe göstermeleri vaki değildir.

  namaz kılan adamın önünden geçilmesi günahtır fakat namazı bozmaz. bu nerden çıktı anlamak mümkün değil. maksat şerefsizlik olduktan sonra çıkar deyip noktalıyorum.
  6 -8 ... palta
 5. 5.
  ilk baskısı 1987 yılında yapılmıştır.
  2 -1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  şeriat ve kadın konusunda olaylara bakış açısı çok önemlidir, bu kitapta islam hukukuna karşıt bir açıdan olaya yaklaşmaktadır. olaylar dikkatli bir şekilde gözden geçirildiğinde hepsinin mantıklı bir nedeni olduğu görülecektir.

  Allah erkekleri kadınlara üstün tutmuştur doğrudur. çünkü savaşan erkektir. kas gücü bakımından güçlü olan erkektir. koruyucu gücü üstlenmiş erkektir. böyle olmasaydı kadınlarımız aayyyyy koş koş fare dediğinde imdatlarına yetişecek birileri olmazdı. ayrıca olaya bilimsel açıdan bakılırsa
  (bkz: albert einstein) (bkz: stephan hawking) (bkz: isaac newton) (bkz: thomas edison)

  mirasta erkek, kadına oranla iki misli pay alır. neden iki misli pay alır bir düşünmek gerekir. dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak osmanlı padişahlarından 2.selim'in kardeşi mihrimah sultandan az miras aldığını düşünün

  Namaz kılan bir adamın önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur, buradaki kadına ancak ve ancak su yorum yapılabılır. insan ibadet ederken Allah'la bir bütün olmaya çalışır. onun yolunda tüm dünyevi zevklerden ihtiyaçlardan arınıp ruhuyla ona yaklaşmaya çalışır. erkeklerın cinsel iradeleri kadınlara göre çok zayıftır. ibadet halındekı bır erkekgın onunden kadın gecmesı onun ibadet sırasındakı konsantrasyonunu bozacak ruhunun yalınlıgına engel olacaktır.

  bu kurallar dönemin anarşizmine karşı bir düzen getirmek amacıyla konulmuş. insanlığı daha iyiye götürmek amacındaki yaptırımlardır. zaman içerisinde birçoğu hükmünü yitirecek yerini daha uygun kurallar alacaktır. bu doğaldır. bu Kuran-ı Kerim'in sabitliği kesinlikle değildir
  5 -6 ... wert
 7. 7.
  nisa suresi 20-21. ayet.
  bakara suresi 229. ayet.
  bakara suresi 231. ayet.

  e tabiki okumak gerek, merak eden bu ayetleri tefsiriyle beraber araştırsın.. ayrıca, bakara "öküz" demek- araştırmayanlar için açıklama-

  bu konuda birde hadis var,
  "en hayırlınız, hanımlarına en hayırlı olanınızdır. ben hanımlarına karşı sizlerin en iyisiyim" (tirmizi- sahih hadis)

  hadis'i araştırmak gerek, israiliyat nedir? bunu bilmek gerek. götünden islama aykırı laf uydurup, adına hadis derler. islam düşmanı cahil takımı bunu yer.

  üstad necip fazıl'dan;
  "islami inkılabın kadınlarından yüzde yüz islami çerçeve içinde ve bilhassa kendi cinsini yetiştiricilik vazifesiyle muallim, doktor, hasta bakıcı, muharrir, sanatçı, alim, kaşif çıkacak ve bilhassa fahişe çıkmayacak, bar artisti çıkmayacak, sarhoş şarkıcı çıkmayacak, göbek atıcı çıkmayacak ve nihayet başı boş işçi ve memur yaftası altında cinsiyetini azmanlığa götürmüş pis ve yırtık nevilerinden hiçbiri çıkmayacaktır." (büyük doğuya doğru- ideoloçya örgüsü)
  12 -7 ... havari kesar
 8. 8.
  koruyan ve korunan...

  (koruyan şeriat; korunan kadın)

  eklendi: şeriat ve kadınla ilgili bir çok kitap varken bir kitaba takılıp kalmak ne kadar doğru? dedirten kitap adı...
  3 -2 ... enemyof
 9. 9.
  islam kadını paçavra olmaktan kurtarıp gerçek değerine kavuşmuştur tabi bunu anlayacak kapasite lazımdır.
  5 -8 ... eczacii
 10. 10.
  kadın erkek eşitliği islamiyette fiziksel acıdan işlenmemiş hukuksal acıdan işlenmiştir. erkeğe kadını koruma, kadına sahip olma görevi verilmiştir.

  bunun aksini idda etmek körlüktür, hangi islam devletinde kadınlar erkekle eşittir. belki türkiye diyeceksiniz ama türkiye islam cumhuriyeti değil laik bir devlettir.

  arabistanda bir kadının erkeksiz sokaga cıkması dahi yasaktır, suriye'de bir senelik gorevım suresınce inanmıyacaksınız ama kadınlar için ağladığım bile oldu. belki efendim bu gercek islam degil diyeceksiniz, o şu diyeceksiniz, bu diyeceksiniz ama ne yazıkki görünen bu...

  görünen köy klavuz istemez.

  http://www.amitiesquebec-...el.org/photos/stoning.jpg

  http://img91.imageshack.u...1/2993/sitelogo009du4.gif

  türkiyede kadın ise aşağıda:

  http://www.habertek.net/i...tor/genelkurmay_afis3.jpg
  10 -2 ... erjivan