1. ?.
  toplumdaki dine olan yönelim ve buna paralel toplumun giderek dindarlaşması * eskisi gibi kör kütük bağlanmaması,koyun olmaması ve yönetilen değil artık yöneten olması muhakkak bu dönüşümü kaldıramayanlerın ,sözüm ona çağdaş ve ilerici olan darbe zihniyetli akılların,örnek olarak şiddetle iran yönetimini gösterenlerin içten içe korkma olayıdır.
  oysaki mevcut durumda, özüne ciddi manada dönen ve taklitten uzak bir tahkike sahip genç bir toplum var.ama ne dese ne yapsa boş! şeriatın özünü anlatmaya kalksa yani savunsa hemen damgayı yer ve adı "şeriatçi" olur. hayır şeriatle yönetimi bizde istemiyoruz dese "ikiyüzlü" denir.anlaşılan korkunun önüne geçilmez ve bu korku kimseyi bir yere götürmez.ne dayanışma,uhuvvet ne birlik,beraberlik ne de saygı ve sevgi olur. *
  4 -7 ... nessaj
 2. ?.
  tamamen asılsız olan bu korku bazılarını gece uyuyamaz yapmıştır, tamamen din düşmanı haline sokmuştur. bu kişiler din deyince patlayacak duruma gelmişlerdir.
  3 -4 ... darkranger
 3. ?.
  beyhude korkudur, bu ülkeye milli görüş partilerinin bile şeriat getirmesi imkansızken ak parti'den beklemeleri ancak ahmaklıktır.
  5 -1 ... tu kaka bana
 4. ?.
  (bkz: yeşilofobi)
  2 -1 ... otep shamaya
 5. ?.
  insanları yeniden birey olmaktan sürü olmaya dönüştürmek istenmesinden kaynaklanan durum. burada mesele din değildir dini kullanarak bir sistemin baskıyla getirilmek istenmesidir. şunuda söylemek lazım hangi din olursa olsun dinle yönetilen hiç bir devlette birey yoktur topluluklar vardır ve o topluluklara emir veren bir avuç insan vardır.
  2 -1 ... seri arti oy veren insan
 6. ?.
  islam dini azgın araplara indi.
  Azmış bir millet tabiki bu dini münasıp yerinden yorumlar.
  Ortaya bugünki müslüman ülkeler çıkar.
  5 -3 ... seyin seysinin seysi
 7. ?.
  bastırmaya çalışılan korku çeşidi.
  ... passion
 8. ?.
  allah korkusunun tam tersidir.
  -2 ... secret1907
 9. ?.
  gereksiz korkudur.

  turkiye de islam ı savunan insanlar, adı bilinen arap ülkelerindeki gibi kendini bilime ve empatiye kapamış insanlar değillerdir.
  2 -2 ... syme
 10. ?.
  (bkz: islamafaşizmafobia)
  1 ... david addison