1. 1.
    O öyle değil kardeşim şeriat öyle değil. şeriat Allah'ın kanunu kardeşim iran Arabistan şeriat değil. Şeriat gelse çok mükemmel olurdu diyenler bize acaba neden şeriat bir kanun düzeni olmalıdır anlatabilirler mi?

Lütfen tane tane anlatın şeriatı. Müslüman ülke olduğumuz için ya da Allah'ın kanunu kardeşim gibi şeyler yerine. Dinin ya da tanrının varlığının bilinmediği alternatif bir evrendeki bir ülkede şeriatın neden gerekli olduğu ve şeriat kanunlarının ne denli avantajları var bunu bilmek istiyorum.

Samimi ce soruyorum.
    5 -1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Öncelikle hırsızlıktan başlayayım. Bir kuyumcu dükkanımız olsun. Sen de bu dükkanın sahibi ol. Hırsızımız bütün hazırlıklarını yapıp geliyor ve dükkanı soyuyor. Sonra çaldığı altınları harcıyor veya saklıyor. Hırsızımız yakalanıyor ve sorgulanıyor. Polislere diyor ki "tüm parayı harcadım". Mahkemeden alacağı ceza maksimum 7-8 yıldır. Hatta indirimle 5 yıla kadar düşer bu süre. Senin bir hayat boyu verdiğin emeği adamın çalması 15 dakika. Ayrıca hiçbir ceza da almıyor. içerde yiyip içiyor. Keyif çatıyor adeta.

Bu suçun şeriatta cezasını bilmiyorum ama büyük ihtimalle sol elinin kesilmesine hüküm verilir.

Sonra birisi geliyor senin sevdiğin birini öldürüyor. Sebebi de bazen "dik dik baktı" bazen "önüme arabasını kırdı" oluyor. Böyle saçma sapan sebeplerden ötürü bir sürü insan ölüyor hergün. Eğer kısasa kısas olaydı insan canı bu kadar değersizmiş gibi görülürmüydü hiç? Çok çok düşük bi ihtimal.

Dünya bir domates kasasıdır. Eğer kasanın içindeki çürükleri temizlemezsen zamanla tüm kasa çürümeye başlar. işte şeriat o çürük domatesi kasadan atma işlemini yapar.
    7 -4 ... the champion for us
  3. 3.
    şeyhlerine kendilerini bedeletmekten zevk alan sözde dincilerdir. vatan haini yunan sever ingiliz mandası altına girmeye hazır kişilerdir.
    3 -6 ... yazar cizer34
  4. 4.
    peki evrensel bir insan kanunu yerine bir gruba ayrı kanun düzenlemesi gruplaşmaya yol açmaz mı? Herkesi kendi inancına göre yargılamak yerine her inancın ortak noktası tek bir kanun gereksinimi diyorum.

Ayrıca yazar çizercim burada bir müzakere ve tartışma ortamı yapmaya çalışıyorum. Millete laf sokmaz isen mutlu olurum. Başlığın adını yanlış açtın laf sokmak hakkım diyor isen affola doğru... Benim hatam.
    1 -2 ... uzay muhtari
  5. 5.
    Gitsin arabistanda deve sidiği içsin.
    1 -1 ... vexillarius of theodopolis
  6. 6.
    demokraside daha iyi rant döndüğüne eminim.

şeriat olsa beslenecek çok fazla boğaz çıkar. şimdi bi diyanete atıyolar üç beş, cemaatlerden ağızları da yandı.

bunlar siksen istemiyolardır şeriatı. demokrasi yağlı. bakma sen. kolay işler. 3-5 sakala tav millet.

not:gerçi bakma işte demokrasi dediğime. her ne sikimse bu bizde olan.
    ... everybody calls me alpha
  7. 7.
    dünyanın en fakir 50 ülkesi içinden 38 tanesi musluman ve bu 50 ülkenin 38 tanesinin liderleri dünyanın en zengin 500 insanı içindeler, din paradır, söyleyeceklerim bu kadar. * *
    6 ... afrodille
  8. 8.
    Şeriat karşıtları fikir mi sunacaksınız yoksa laf sokup gidecek misiniz.

Valla sözülüğün seviyesini arttırma çabalarımda beni çok yoruyorsunuz.

Bir fikriniz var ise yazın kardeşim. Evet islam ülkelerinde gelir adaletsizliği bir gerçek evet şeriat adı altında kendine taht kuranlar da bir gerçek. Fakat şeriat karşıtlığı bu mu... Böyle yapınca siz her insana ortak kanun ideasına zarar veriyorsunuz şeriata değil. Çünkü onlar da yolsuzlukların farkında ve daha iyisini kurma ideası güdüyorlar sizinle. Fakat sizin yüzünüzden diğer insanları göremiyorlar çünkü hep onları kendi içlerine çekilmeye itiyorsunuz.

Bırakın insanlar zehrini atsın bir. Hiç sevmediğim bir şey bir tartışma sırasında birinin arkadan konu hakkında yorum yapmayıp laf sokması.

Herkes laf sokacak ise tamam bizde sokalım. Ama merak ettiğim bir konu var küçük topluluk kanunları neden her topluluğa uygun yeni bir mega kanuna dönüşemez bunun önünde bir engel var mı. Onu tartışmak istiyorum.
    1 ... uzay muhtari
  9. 9.
    şeriat isteyenler
    -1 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    Hepsi döl israfıdır, evet.
    ... radikalkemalizm