1. 1.
  emperyalistlerin türkleri islamdan uzaklaştırma amacı geri kalmasını sağlamak değil birliği bozmaktır.

  çanakkale savaşında savaşı kazandıran güç halkın birlik olmasıdır. bu birliğin olma nedeni de türk olması değil müslüman olmasıydı.

  elin ingilizi bunu o zaman gördü ama hala bunu görmeyenler maalesef var.

  şimdi sen beşiktaşlısın ben fenerbahçeliyim, ben türküm sen kürtsün diye kavga ediyorlar fakat için için sağlam bir din bilgisi (müslümanlıkla kısıtlamıyorum) girdiğinde hiçbir şekilde sen yeşilsin ben turuncuyum diye kavga çıkmamaktadır.

  olay bundan ibarettir.
  1 -2 ... birazdangelirim
 2. 2.
  b,zden niye 500 sene ilerideler biliyor musun süper zeka yazar.

  çünkü atalarımızın aksine afrikanın amınakoyan vicdansızlar onlar.

  önce ülkelerine gidip incil verdiler ellerine sonra topraklarını aldılar.

  sonra onları ülkelerine getirip köle gibi çalıştırırlar.

  sonra onlar halka karışınca halk otobüsünde ön sıralara oturtmadılar.

  anlayın artık osmanlı vicdanlı devlet adamlarının elindeydi.

  bırakın şu avrupa özentiliğini b amınakoyim.

  ne zannediyosunuz o admalar çalışarak mı buralara geldiler, öyle zannetmeye devame din.

  avrupa hayranlığınızın amınakoyim.

  oh rahatladım.

  ''omo ovropo bozdon olordo,hom do onlor moslomon doğol.''
  1 ... uludagin onyargisiz adami
 3. 3.
  şeriat toplumun tamamı müslüman olursa ve dindar olursa uygulanacak bir safhadır. komünizm gibi kademeleri vardır. toplum ile direkt alakalıdır yani. lakin bizim ülkemizde sadece müslümanlar yaşamıyor onun için şeriat uygulanamaz ve dini açıdan da bu günah değildir. çünkü şeriat toplum tarafından getirilir komple değişim olur halk karşı çıkmaz ve şeriat gelir bunu idrak etmek lazım. osmanlı zamanında ülke 1800lerden sonra islama göre yönetildi lakin mevzu irandaki şeriat gibi değildi olay kadın kılık kıyafeti üzerinden işlenmiyordu atıyorum hırsızın kolu kesilirdi misalen ki avrupa hristiyan şeriatı daha ağırdı o yıllarda. lakin bunu çok muhterem kemalistler kadına zorla başı kapatılıyordu diyerek cahilleri kandırdılar cumhuriyetin orta yıllarında bu işin siyasi boyutudur. ama şeriat dediğimiz bu rejim şöyle örneklenebilir; bir sepette full patates varsa bunu kaynak suya döker patates haşlaması yaparsın ama o patateslerin arasında portakal, limon falan var ise tamamını kaynak suya dökemezsin çünkü portakal haşlanmaz. tabi buradan patatesler ayrı bir şekilde suya atılsın mantığı çıkmamalı çünkü patatesleri ayrıca suya atıp limonları atmamak demek topluma uygulandığı manasında hayal edin bunu ortaya şöyle saçma bir durum çıkar; türkiye devleti içinde yaşayan müslümanları belirleyin onlara şeriat kanunu uygulayalım diğerlerine anayasa kanunu. yani bu imkansız bir uygulamadır işte bunun için türkiye gibi çok dinli bir toplumda şeriat uygulanamaz daha doğrusu iranda ki şeriat uygulanamaz. ha hırsızlık yapanın kolu kesilecekse eyvallah ama diğer türlüsü bu topluma uygulanamaz çünkü toplumun yarısı müslüman diğer yarısı ateist, kemalist, rum, ermeni vs vs
  1 -1 ... alpersef
 4. 4.
  şeriat allah'ın indirmiş olduğu kurallardır.

  şeriatı ve islami güzel yapan ise tasavvuftur.
  Tasavvuf ince düşünmeyi ve güzel ahlakı baz alır.

  Mesela şeriatta seni altadan eşini öldür der lakin tasavvufta ise ''eşini yatakta başka biri ile zina yaparken görmeden eşine kızma , eğer yapıyor ise uyar , tekrar ederse biraz hırpala ( bakın hırpala diyorum şiddet yok ) eğer yine yaparsa boşa '' der.

  işte günümüzde ki islam düşmanı insanlar da aynı böyle.
  Tasavvuf hakkında bilgi sahibi olmadan islamın kurallarını kötülerler.
  2 ... el tahir
 5. 5.
  hacı şeriat beni aldatan orospuya kızma diyorsa ben hayatta müslüman olamam o şeriat sisteminde amk. önce eşimi siker sonrada am dudakları keser götüne sokar adamın sikini kesip ağzına dayar benzin döker yakarım lan.
  ... alpersef