bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: Şerefsizin birinin açtığı başlığın başa kalması)

Özde Şeriat dediğin dinin ta kendisidir. ıstılahta (hukuk) ise dinin ahkamı (hüküm) emir ve yasaklarını ifade eden hukuku diye açıklayabiliriz. Din üç kısımdır. iman. Amel. Hukuk. Sizin şeriat deyip karşı çıkıp istemediğiniz dinin hukuku. iyi peki o halde la ilahe illallah muhammedun rasulullah (kendisinden gayri rabb olmayan allaha ve gönderdiği peygambere ve getirdiklerine/bildirdiklerine kayıtsız şartsız itirazsız şeksiz şüphesiz tam bir teslimiyetle inandım iman ettim kabul ettim) deyipte hukukunu istemiyorum demek imanda doğruluk ve sadakat mi olmaktadır ?

insan kime neye neden laf söylediğini bilmiyorsa, söylediği sözün taa nereye varacağından haberi yoksa, ya delidir ya cahildir. Dilin kemiği yok ama hesabı var, ceremesi var. insan şu diliyle kazanır yada kaybeder herşeyini. Dil kalbin sözcüsüdür. Bir mümin kişi asla islama dine şeriate laf söylemez. Söyleyemez.

Edit: hüsnü niyet göstermiştim. Meğerse dinsizmiş. Dinime küfreden bari müslüman olsa. Bu dinsiz bu kadar erkek işte. Başlığı açtı sonra sildi. kaçtı. Sen anca tecavüz edersin. Neyse bilgi bilgidir.
    18 -31 ... gazeloglu
  2. 2.
    sikin canım kardeşim ama bu ülkede sikmeyin. vallahi üstünüze kalır, evlendirip şıp diye namusu temizlerler, doğacak çocuğa devlet bakar, herkes mutlu mesut olur, olan size olur.
    3 -7 ... noxeca
  3. 3.
    "Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir."

maide 44.
    20 -23 ... ismet1994
  4. 4.
    Ben de sizin şeriatınızı ve yaptığınızı sykeyim. Nokta.
    9 -11 ... malazgirt40
  5. 5.
    işte bu küfür kutuplaşmayı zirve yaptırır.

Müslüman kişi laik bir yönetimi desteklese bile kanına dokunur.

Yapmayın. Keskin sirke küpüne zarar demiş atalarımız.

Tatlı dilli olmayı tercih edin. Bu her türlü düşünceyi yumuşatır. Uzlaşmaya mahal verir.

ışid militanları bu yazılar okutularak kinlendirilip üzerimize canlı bomba olarak gönderiliyor.

Enteresan.
    4 -4 ... kirmizi pelerinli siperman
  6. 6.
    "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."

(Saff, 61/8)
    10 -4 ... ismet1994
  7. 7.
    Hahaha adamlar başlığın altını huzur ve sohbet programına çevirmişler.Birinizin aklı olsa dişimi sökücem.
    2 -6 ... yobazkiller
  8. 8.
    Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Nebe 33

biriniz de bize bunlarla gelse olmaz mı?
    3 -5 ... noxeca
  9. 9.
    Ayetini de al git, denilen yer.
    2 -11 ... gezi parki direniscisi
  10. 10.
    şeriatınızı sikeyim
    7 -4 ... crazy dervish