1. 1.
  laik rejimin yağlayıp yıkadığı resmi ideolojinin pompaladığı fabrikasyon zihniyettir.
  4 -13 ... endoskopik retikulum
 2. 2.
  apaçık bi delalettir.ülkemizde namazdan çıkıp şeriata küfredenleri görmek gerçekten trajikomik,acınası bi durumdur.velhasıl şeriat islamdır.
  3 -3 ... hastaihicran
 3. 3.
  şeriat islam değildir. şeriat günümüzde çarpıtılmıştır.oysa ki islam irandaki insanları sokak ortasında infaz mı etmektir. şeriat ile yönetilen toplumlar gerilemeye mahkumdurlar.
  3 -1 ... whitelionarda
 4. 4.
  (bkz: 28 şubat)
  ... teorikvarpratikyok
 5. 5.
  şeriat islamdır.şeriatı çarpıtan islamdan zerre nasibini almayan,islami yaşam zorlarına giden kimselerdir.bi kişinin hırsızlık yapınca,o suçu tüm tanıdıklarına yıkmak nasıl büyük bi cahillikse islamı yanlış yorumlayan insanlarla şeriatı yanyana göstermek aynı derecede cahilliktir.şu zamanın tek kurtuluş çaresi şeriattır.en basitinden o hayranı olduğunuz avrupa götünü yıkamaktan acizken onlara tahareti,kültürü,bilimi getiren islamdır,şeriat ikliminin çocukarıdır.
  edit:şeriat yanlılarının uydurduğu kavram sanan zavallılara https://video.uludagsozluk.com/v/serra-yılmaz-54210/

  3 -1 ... hastaihicran
 6. 6.
  100 yıldır alt alta yazılsa 10 tane etmeyecek cümlelerin tekrar edilmesi sonucu oluşan bir zihin kayması..

  tabi bir de yeni moda gazete fotoğrafları var.. şii iran islam devleti'nin(!), vehhabi suud devletinin astığı kestiği adamları yayınlayan gazetelerde bu konuda tesirlidir.. bizde ki arkadaşlar bunu fransız gazetelerinden öğrendiler.. onlar da "işte islam" diye ipte sallandırılan cesetleri basarlar gazetelerinin manşetlerine.. "hadi onlar fransız" diyelim geçelim.. "binlerce yıldır kiliseye gidiyoruz bu saatten sonra cami yapamayız" kaygısındalar..

  ya bizimkiler neyin endişesini taşıyor??

  edit: hala iran'ı türkiye müslümanları için bir rol model zanneden arkadaşlara selam olsun.. kitap okumuyorlar o yüzden böyle galiba.. kitabı bıraktım iki satır yukarıyı okumaktan aciz olmasalar bu kadar bozulmayacağım..
  4 -3 ... mehmedayaz
 7. 7.
  şeriat yanlıların laik düzenden rahatsız oldukları ürettiği için yeni bir trol cümlesidir.
  1 -2 ... ultras26
 8. 8.
  şeriatla yönetilen iran'a bakınca pekte haksız olmayan görüştür.
  1 -3 ... oytunkaran
 9. 9.
  sen hepsi tek bir kitaba göre yaşayan ve düşünen bir topluluğun temsilcisi ol, sonrada herhangi düşünceyi "fabrikasyon" diye eleştir. sen 1400 yıllık bir ideolojinin sözcülüğüne yap utanmadan 100 yıllık ideolojiyi "kafa yıkamakla suçla".

  tartışmaya değer olabilecek bir fikri, bir lafı olmayı falan geç, daha bir cümle yazarken iki kere aynı çukura düşen eşşekler var lan.
  3 -2 ... sen degil arkandaki
 10. 10.
  şeriatla yönetilmiş asr-ı saadet ve 4 halife dönemine bakınca boşa düşen cümledir. sadece islamı ne kadar yaşamak istediğimizi sorgulamamız lazım. müslüman kardeşlerime söylüyorum herkes yastığa başını koyduğunda 2 dk düşünsün. düşünemiyorsan zaten nefsinin kölesisindir. ya inandığın gibi yaşarsın yada yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. bugün batı hukuku 10 bin soruna çözüm üretemezken imamı azam'ın kuran bazlı tezleri 100 bin soruna çözüm kavuşturmaktadır. şeriat islam ölçüsü demektir. resmi ideoloji güdümlü kitaplardan kafanızı kaldırın biraz.
  -5 ... endoskopik retikulum