1. 1.
  12 eylül öncesi bayındırlık bakanlığı yapmış kürtçü politikacı. görevi kötüye kullanma ve çıkar sağlama suçlarından 1983 yılında 2 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.

  dün can dündar ın sunduğu neden programında resmen anayasanın değişmesi gerektiğini söyleyen ve katılımcı emekli general tarafından iyice bir ayar alan ibibik.
  1 -5 ... aabi
 2. 2.
  12 eylül öncesi türkiyede ilk defa "türkiye'de kürtler var ve ben de bir kürdüm" diyebilmiş eski bakan. nitekim bu laftan saatler sonra kabine dağılmış kendisini içerde bulmuştur. kürt olduğunu ilan edip büyük bir tabu yıktığından dolayı demokratik! bir ülkenin demokrat vatandaşlarından saygı ve sevgi görmeyi haketmiştir.
  5 -2 ... pakize karada
 3. 3.
  partisinin adı kdp yi çağrıştıran siyasetçidir.
  o aksandan o bilgi birikiminin ve zekanın çıktığına inanmak zor ama gerçek. çok önemli iddiaların sahibidir.
  ... dervisabdi
 4. 4.
  bayındırlık eski bakanıdır. cizrelidir, bölgede seyit olarak bilinen bir aileden gelir. bölücülük iddiasıyla cezaevinde yatmıştır. kürt siyasi hareketinde ''sağ'' ideolojinin önde gelenlerindendir. pkk ile biribirlerinden hoşlaşmazlar asla.
  ... ebu nidal
 5. 5.
  Katılımcı Demokrasi Partisi'nin (kadep) genel başkanlığını yürüten Kürt kökenli politikacı. 1978-1979 arasında Ecevit hükümetinde Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı.
  ... ze minbo zuk
 6. 6.
  1977 Milletvekili Genel Seçimleri'nde Mardin milletvekili olarak, parlamentoya girdi. Ecevit Hükümeti'nde 1978-1979 yılları arasında, Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı.

  12 Eylül Darbesi'nden sonra tutuklandı. Bakan bulunduğu dönemde Türkiye'de Kürtler var, ben de Kürdüm şeklindeki açıklamalarından dolayı, Ankara Sıkıyönetim Mahkemesince 2 yıl 3 ay cezaya çarptırıldı. Yine Bakanlığı döneminde, bazı Kürdleri işe aldı diye Yüce Divan'da yargılandı ve 2 yıl 4 aya mahkûm oldu. Bu cezalardan dolayı, 30 ay'ı aşkın bir süre cezaevinde kaldı. Bu cezaların bir sonucu olarak, 10 yıl kadar siyasi haklardan mahrum bırakıldı ve avukatlık mesleğini yapmaktan alıkonuldu.

  kaynak: vikipedi
  -1 ... rush
 7. 7.
  emek, demokrasi ve özgürlük bloğu diyarbakır milletvekili adayıdır.

  edit: seçilmiştir. hayırlı olsun.
  -1 ... 1977
 8. 8.
  bdp'nin diyarbakır'da gerçekleştirdiği kutlama mitinginde, "başkan apo ve dağlardaki kahramanlar başları dik ve onurlu şekilde aramızda olacak" diyebilecek kadar kansızlaşmış kişidir. böyle bir laf geçmişte kelle alabilecekken, günümüzde bu adamlar türk milleti'nin meclisinde cirit atacak.

  http://goo.gl/6gRrU
  4 -3 ... mangdasire
 9. 9.
  bdp'nin 'özerklik kararını' eleştirmiş.
  yakında akp saflarında görürüz kendisini.
  ... duman6kelimeler
 10. 10.
  şerafettin elçi daha dün ne demişti: “devlet pkk’yı diğer kürt örgütlerine karşı kurdu” “silahlı mücadele asla tasvip edilemez” “ergenekon’un önde gelen sanıklarından perinçek öcalan’ın akıl hocası…” bugün gel gör ki pkk savunucusu olmuş çıkmış. hayret valla.
  1 ... riyazadi