1. 1.
  trabzonsporun anorthosis gibi bir köy takımına elenerek şampiyonlar ligine katılamamasının baş sorumlularından biri olan eski kaleci, teknik direktör.
  16 -43 ... altan
 2. 2.
  türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri.trabzonspor'un ligin mına kodugu yıllarda 15 yıl kaleyi korumuş eski kaleci.hatta en iyisi de denilirse mübalağa olmaz.milli takımımızı 2002 dünya kupasında 3. yapmış bir teknik direktör o.doğrularıyla ya da yanlışlarıyla farketmez.
  18 -4 ... hasnicktir
 3. 3.
  özcan deniz imajıyla tartışmalara noktayı koymuş teknik direktör...(bkz: 2002 dünya kupasında şenol güneş'in imajının tartışılması)
  4 -3 ... tttddd
 4. 4.
  türk milli futbol takımının dünya 3. olduğu yıl teknik direktörlüğünü yapmış kişidir. trabzonspor'un 6 şampiyonluğunda da kalesini koruyan isimdir. türk futbol tarihinin en uzun süre gol yemeyen kalecisidir. aslen trabzon sürmenelidir.
  7 ... palta
 5. 5.
  futbola forvet oyuncusu olarak başlayan daha sonra takım antrenörünün "şenol kaleci yok lan kaleye geç" demesiyle efsane olan futbolcu,teknik direktör...*
  6 ... tttddd
 6. 6.
  bir dönemde antalyaspor'un teknik direktörlüğünü yapmıştır...
  4 -1 ... tttddd
 7. 7.
  kendisiyle kanal 1 muhabirinin yaptığı röpörtaj sonrası, 2002 dünya kupası'nda milli takımımız kendi kendine 3. olduğuna kanaat getirdiğim, hiçbir katkısı olmadığına kesin karar verdiğim kişi.
  6 -11 ... salca
 8. 8.
  saçları jöleli bir şekilde bir davete katılması olay olmuş milli takımlar eski teknik direktörü.
  3 ... gerko
 9. 9.
  şenol güneş, 1952 yılında trabzon da dünyaya geldi. fatih eğitim enstitüsü mezunu olan güneş, futbola erdoğdu gençlik; te başladı. daha sonra trabzonspor amatör takımına transfer oldu ve buradan da sebat gençlik * e transfer olarak profesyonel oldu. 1972 yılında da trabzonspor a transfer olan güneş, tam 15 yıl trabzonspor ;un kalesini korudu ve burada 6 lig şampiyonluğu, 5 türkiye kupası, 4 başbakanlık ve 7 cumhurbaşkanlığı kupası gördü. şenol güneş futbol oynadığı dönemde bu başarıların yanısıra 1975-1987 yılı arasında milli takımın formasını 3 ümit, 31 a milli olmak üzere 34 kez giydi. hakkında yapılan onca eleştirilere rağmen türkiye a milli futbol takımı nın hemen hemen her rekorunu kırmıştır. çok mütevazi bir kişiliktir.
  trabzonspor'un şampiyon oldugu senelerde, normal maçta giydiği eldivenler yıpranmasın diye antrenmanlarda, zonguldak maden işçilerinin eldivenlerinden giymişliği vardır.
  4 -1 ... serander
 10. 10.
  tüm eleştirilere rağmen milli takımı dünya 3.sü yapmasına karşın yine de çokbilir yazarlarımıza yaranamayan, trabzonsporun kalesini koruduğu dönemde 1112 dakika (12 maç ve 32 dakika) gol yemeyerek türkiyede kırılması imkansız bir rekora imza atan gelmiş geçmiş en iyi türk kaleci ve şu an teknik direktör. (bu alandaki dünya rekoru 1142 dakikayla italyan kaleci dino zhoff'a aittir.)
  7 ... crazyever
 11. şenol güneş Başlığındaki Önemli Entry'ler