1. 1.
    kendi şekerini kendi üreten üstelik bunu da doğal yollardan yani şeker pancarından üreten türkiye için her yerde bağırılması gereken slogan.

kısa vadede para getirecek diye uzun vadede türkiye'yi şekerde dışa bağımlı hale getirecek bu hamle vatana ihanettir.

nişasta bazlı şeker kotasını %15'ten %10'a düşürmekle hiçbir şeyi değiştiremezsin ey hükümet. nişasta bazlı şeker ölümdür.

özel işletme şeklinde üretime devam edeceği söylenen bu fabrikaların sözleşmenin verdiği haklar doğrultusunda 5 yıl sonra tamamen kapatılması çok olası. daha önce devlet elinden özel işletmelerin eline geçen çoğu fabrikanın ya küçüldüğünü ya da kapatıldığını ve çeşitli alanlarda dışa bağımlılığının arttığını biliyoruz.

özellikle zarar ettiği için sattığınızı iddia ettiğiniz bu fabrikaları özel bir işletme zarar etme pahasına neden açık tutsun? siz de biz de çok iyi biliyoruz ki bu işin sonunda bu fabrikalar kapatılacak ve türkiye abd üretimi olan nişasta bazlı şekeri kullanmaya mecbur kalacak.

ekonomik olarak girdiğimiz dar boğazdan çıkmanın yolu kısa vadede para getirecek diye üreten fabrikaları satmak değildir. olamaz.
    5 -2 ... gamzedeyim deva bulmam
  2. 2.
    Şeker fabrikaları bu ülkenin sanayileşmeye ilk adım attığı, bugün binlerce ailenin ekmek yediği, sadece şeker değil, yan bir çok ürün üretimi sağladığı, pancarcısından çiftçisine, kamyoncusundan nicesine farklı bir çok iş kolu yaratıldığı, ülkenin ilk atılımı, en büyük gelir kaynaklarından biri ne daha nice değeri taşıyan milli bir kaynak gerçekten de bir vatandır. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, devletin kendi ayağına değil bizzat kalbine kendi eliyle kurşun sıkmasıdır.
    2 ... island
  3. 3.
    bir slogan.

konu sadece şeker değil, üretim. üretimi olmayan toplumlar tüketir ve yok olurlar. nbş, pancar şekerine alternatif olarak gösterilerek konu geçiştirilemez.
    1 ... cooman
  4. 4.
    cumhuriyet halk partisi'nin Parti ayrımı gözetmeden herkesi beklediği şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki buluşmasının sloganı. 7 nisan 2018 tarihinde saat 11:00'da düzenlenecek mitingde sadece türk bayrakları olacak.

https://www.google.com.tr...icin_Corum_a_gidiyor.html
    2 -1 ... sinirleniyorum yine