1. 1.
  Çok şeker yemenin, çok şekerli ve gazlı içecek içmenin obeziteye (aşırı kilo alma), kalp damar hastalıkları, diş çürümesi gibi bilimum rahatsızlıklara yol açtığını biliyorsunuzdur. Bir kaç hafta önce yayınlanan bir araştırma, sonucunu daha önce tahmin etsek de kanıtlayamadığımız yeni bir zararını daha ortaya çıkardı.
  (bkz: https://panikataksite.wor...ltigini-biliyor-muydunuz/)
  2 ... kydnos
 2. 2.
  şekerin ilk kullanılmaya başlanıldığı dönemlerde abd tıpkı sigaraya uyguladığı gibi sağlıklı vs. cart curt yalan yanlış belgeler öne sürerek, toplumu/toplumları şeker bağımlısı yaptı. 60'lardan itibaren karanlık oyunlarla bastırmaya çalıştılar, şeker karşıtlarını. ancak geçen yıl yayımlanan birkaç rapordan hatırladığım kadarıyla şeker endüstrisi, insanlığın, dna'nımızın içine etmiş...
  ... lomer
 3. 3.
  şekersiz hayat olmaz. vücut dokularının ana enerji kaynağı şekerdir, glikozdur. bu anlamda doğal şekerin hiçbir zararı yoktur, faydası vardır, vücut için su kadar, hava kadar gereklidir. zararlı olduğu söylenen şeker ise rafine edilmiş şekerdir, nişasta bazlı suni şekerdir. doğal şeker ise şeker pancarında, patates ve doğal ekmek gibi yiyeceklerde bulunan nişastadan gelir. hakiki bal ve doğal meyveler de faydalı şeker kaynaklarıdır. meşrubatların içinde bulunan şeker son derece zararlıdır.
  2 ... atanuryildiz
 4. 4.
  demir için su neyse, su demiri nasıl paslandırıyorsa vücut için de şeker odur arkadaşlar. günümüzde kanser oranlarının artışındaki en önemli nedenlerinden biri şeker tüketimidir.
  ... yusuf reis
 5. 5.
  Suçlu şeker değil yapay şekerdir.

  Beynin çalışması için glikoz gerekir. Bunu yapay şekerden değil doğal şekerden alın. Toz şeker kesme şeker, tatlandırıcı, ve ya çeşitli tatlar veren mısır şurubu glikoz şurubu gibi şeylerden uzak durun.
  ... suzuya