1. 7.
  allah anana babana yardim etsin.
  1 ... uyuyamayanadam
 2. 6.
  Diabet, diğer adıyla şeker hastalığı, sık görülür ve ciddî sonuçlara yol açar.Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır. insülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder. kaynağı şeker değildir ama şeker hastalığı şekerden bağımsız bir durum değildir. yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
  1 ... yurugitlan
 3. 5.
  Doğru bilinen yanlışlar.
  1 ... bababenmanyakoldum
 4. 4.
  şeker hastalığının çikolata kaynaklı olması durumudur. şeker diyen yanlış söylemiş. bize okulda çikolata diye öğrettiler.
  1 ... dibi dibi rek
 5. 3.
  şeker hastalığı insülin hormonunun düzensiz çalışması sonucu oluşur. tabii kısa süreli şeker yükselmelerinde de insülin düzensiz çalışır. bu demek değildir ki "kişi şeker hastası olmuştur."

  kişiye kısa süreli insülin tedavisi uygulanır.

  artık insülin in kalıcı olarak hiç salgılanmaması veya düzensiz salgılanması kişiyi şeker hastası yapar.
  1 ... 2013 yilindan beri ulu yazari
 6. 2.
  seks hastalığını şekerden sanmak diye okudum, yaran yanlış okumalar artık bu saatte algıda seçicilik mi bilemedim, başlığı okuyup ne alaka diyordum lan bende...

  edit: bari bilgi edinici bir şey yazayım, enerjiden kaynaklanıyordur, pilav gibi ok ?
  2 -1 ... doktor mikrop
 7. 1.
  cahilliğin ayan beyan ortaya sunulma biçimidir.böyle insanlara verilecek en iyi cevap yav he he dir
  edit :imla
  1 -1 ... tavsan yavrusu