1. 1.
  kendi çoluk çocuğu torununun en az 3-4 kat daha fazla zararlı madde içeren glikoz şurubu bazlı yapay şekerle beslenerek, genç yaşta diyabet ve kansere yakalanmasından endişe duymaktadır. ortalama bir akabeliden daha akıl fikir bilinç sahibi olduğu aşikar olan insandır.
  10 ... nardaninciler
 2. 2.
  şeker bayramı denilmesine kızan dinci ve diyabetli akabeliyle kapışır.
  6 -3 ... nardaninciler
 3. 3.
  (bkz: osmangazi köprüsünden geçmeyen de para ödeyecek)
  2 -3 ... kunteperist
 4. 4.
  Senin cocuklarin glukoz surubu ile buyumesin isteyen chp'lidir. Ama senin umrunda olmaz. Sen glukoz surubu icer asfalt kemirirsin nasilsa.
  3 ... abaninaltindakisopa
 5. 5.
  Şimdi hani şu en kutsal olarak görülen ekmek var ya işte onun yapıldığı buğday o da yurtdışından geliyor. Yerli ve milli kavramları kullanılırken beslendiğimiz gıda maddeleri et, süt, inek hepsi ithal hatta şu internete girdiğimiz telefonlar, bilgisayarlar, yazılımlar, programlar hah işte hepsi ithal. En azından şeker fabrikaları yerli ve milliydi.
  1 ... sessiz geveze
 6. 6.
  Arabayı bırak ekmek alacak parayı zar zor bulup yol yabdı diyen çomardan daha kalifiyedir.
  4 -1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 7. 7.
  Doğrusunu yapan bilinçli vatandaştır.
  Şayet bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetinde olursanız gün gelir o yılan sizi götünüzden sokar.
  2 -1 ... forevergreencrocodiles
 8. 8.
  Diyabet %80i sağlıksız yaşam koşullarıyla geri kalan %20lik kısım ise genetiksel, organ yetmezlikleri gibi nedenlerle gelişen sistemsel ve komplex bir hastalıktır. Tanımı ise öncelikle karbonhidrat metabolizması bozukluğu olarak yapılabilir.

  Karbonhidrat ise baklava, ekmek, buğday, kuru yemiş, baklagiller, şeker gibi bir çok besin maddesinin temel yapı taşını oluşturmaktadır. Alınan fazla karbonhidrat çok uzun süreçler boyunca kanda olması gereken miktarda tutulamaz ise (sağlıklı yaşam faktörleri yerine getiremez ise) %80lik kısımda görülen diyabet türü bireyde gelişebilir.

  Be ey amına kodumun feryadı, bir bireyin diyabet olması için gereken şartlar arasında milyon tane denklem elemanı varken hangi akla mantık şeker fabrikası kapatılınca diyabet bitecek diyebiliyorsun?

  Hem diyabetin şeker fabrikasıyla doğrudan ilişkisi varsa bile bu CHP'li nin hayatında hiç bir şey değişmeyecektir. Kronik hastalığı kapmıştır, hayatında bundan böyle insülin iğneleri oral anti diyabetikler vardır bu arkadaşın.
  1 -1 ... ben deli deilim
 9. 9.
  5-6 yıl sonra şekerin kilosunu 10 liradan almaya başlayacak maloğlu malları rahatsız etmeyebilir ama bu vatanın bir geleceği ve sistemi var. Bugün fabrikalarda üretim dursa sofraya koyacak yemeğin olmaz açlıktan ölürsün buralar da boş boş trollük yapmayın akıllı olun, bu topraklarda nefes alıyorsanız bunun bir bedeli var sorumluluk almanız lazım, bu devletin bir sistemi işleyiş kuralları var kafana göre fabrika satamazsın, oku yaydan fırlatırken rüzgarı hesap etmezsen gün gelir döner sana saplanır. Devlet meselesi ciddi iştir bu bir futbol maçı değil, bu iş takım tutar gibi siyaset yapmaya benzemez.
  3 -1 ... yoksul genc
 10. 10.
  içinde gram emeği olmayan chplidir.
  ülkeye çaktığınız çivi yok hep hazıra kondunuz neyin tatavasını yapıyorsunuz. net...
  4 -3 ... cihaner