1. 1.
  taksim burger king önünde buluşan zombilerin elele vererek etrafa dehşet saçmak suretiyle insanlara saldırması ve sokakları ele geçirmesidir. en sevdiğim filmlere konu olan bu hadise nedense şehrin bütün marketlerinin hınca hınç insan dolmasına neden olandır.
  1 ... vurursa gol olur
 2. 2.
  uludağ sözlük anti-zombi timinin kurulmasına yol açacak eylem. *

  ''o lanet olası pisliğin kafasına defalarca vurdum ama ölmedi, lanet olsun tanrım!'' gibi repliklerin de sıkça duyulabileceği bir olay olurdu heralde. *
  2 ... sapanlavurbeni
 3. 3.
  (bkz: bi çık git hava al gel)
  3 ... evvesa
 4. 4.
  Hollywood'dan çıkma korku filmlerinin yarısı bu temayla bezeli olduğundan, bu durumda neler olabileceğini az çok kestirebildiğimiz hadisedir.
  2 ... onceoelibiinndir
 5. 5.
  (bkz: dawn of the dead)
  1 ... ortouch
 6. 6.
  resident evil' dan fırlama olaydır. ama korkmayın, öyle egzantrik şeyler olmaz türkiye'de, o şehir olsa olsa new york, londra, bilemedin tokyo 'dur. gelse gelse bize zaten kuş gribidir efendim, kenedir falan gelir. orsen wells'leşmeyelim lütfen. rahat olun, yok öyle bişey!
  (bkz: hastasıyım böyle ortamların)
  3 ... hadiyavrumyandanyandan
 7. 7.
  (bkz: umbrella corporation)
  1 ... de sade ft baudelaire
 8. 8.
  (bkz: şehir efsaneleri)
  3 ... revolter00
 9. 9.
  genellikle klişe gerilim filmlerinde rastlanılan bir sahnedir. öyle ki; zombi filmleri diye bir sınıflamayı bile beraberinde getirebilmiştir.

  olaylar şöyle vuku bulur:

  öncelikle şehir mezarlığı ndan hareket eden zombiler zaman içinde kümelenerek koloniler halinde hareket etmeye başlarlar. ve mezarlığın dört bir yanından türeyerek kısa zamanda bir ordu oluştururlar. kollarını öne uzatıp vuhuuu, uuuuu, aaaahhh gibi uyuz ifadelerle tın tın tın üstünüze yürürler.

  şu halde korkunç olmaktan ziyade komiktirler, çünkü bu hızla üstünüze gelen yaratık ne kadar korkunç olsa da çıkardığı sesler ve yaptığı hareketler vesilesiyle komik olmaktan kurtulamamaktadır.

  aynı olayın ülkemizde herhangi bir şehirde yaşandığını düşünelim. zombilerimiz belediye mezarlığı ndan hareket ettiler ve şehre kadar indiler.

  - uuuuvv.. beeen laaaneetli ruuuuuhhh.. seni almaya geldiiiimm...
  - bayrama az kaldı biz gelecektik yav ne zahmet ettiniz.

  - uuuuvv.. beeen laaaneetli ruuuuuhhh..
  - o kadar dua okuduk lan el insaf.

  - ölmüşlerimizin ruhuna bağışladım sen vasıl eyle ya rab.
  - uuuuvv.. hıraaeahhhhhh!!!!
  - anah! ne çabuk almaya geldiniz be.

  - uuuuvv.. beeen laaaneetli ruuuuuhhh..
  - refik lan olm çıkar şu maskeyi.. baydın hamuna goyim hep aynı şaka.

  - hanım şu soldaki rahmetli anan değil mi yav? valla benziyo gidip konuşsak mı?
  3 ... ordabiyerde
 10. 10.
  şehri zombiler istila eder bir grup insan genelde bir alışveriş merkezine sığınır ve orda mücadele etmeye çalışırlar kapıya dayanan zombilerle. olacak o ki zombiler bu grubun bir kısmını da bir şekilde parçalarlar, sonra geri kalanlardan biri kendini feda ederek bir bomba veya bomba tarzımsı yok ediciyle zombilerina aralarına karışır ve diğerleri kurtulur, kaçarlar.
  1 ... nedemekbilmem